קורצנבאום, התינוקת ונזקי השריפה. צילומים: פרטי

תלמידות הסמינר גייסו בתוך עשרה ימים בלבד 250 אלף דולר עבור המורה שלהם, שביתה נשרף כליל בשעה שהיא היתה בחדר לידה.

בערב שלפני ליל הסדר הגיעו בני הזוג ראקל וישעיה קורצנבאום לחדר הלידה בפעם השנייה.

לזוג בת בכורה בת שנתיים וחצי ולאחר הרבה נסיונות הם זכו בבת נוספת. בשעת לילה מאוחרת, בעוד בני הזוג התאוששו מהלידה, קיבל הבעל טלפון מהשכן שלו שהודיע לו כי דירתו בשכונת הר נוף עולה באש וכי פרט למספר מוצרי חשמל הכל נשרף עד לאפר

"אני חושבת שכל היום הזה היה הצטברות של ניסים", מספרת קורצנבאום. "המים שלי ירדו מאוד מוקדם והלידה ממש התעכבה. היינו צריכים לשים את הבת הבכורה שלי אצל המשפחה ככה שהבית היה ריק ממש במקרה". 

לדבריה, השריפה נגרמה כתוצאה מקצר חשמלי. "בדיוק העבירו אותי מחדר הלידה למחלקת היולדות כשבעלי קיבל את הטלפון", היא נזכרת. "אמרתי לו שיעזוב הכל וייגש לשם. כל החיים שלנו עבדנו בשביל הדברים שהיו בדירה הזאת וצריך היה להציל את מה שאפשר.

"את התינוקת החדשה הבאנו לעולם בקושי רב, ובהתחלה היה לי מאוד קשה לתמרן בין השמחה בעקבות לידתה לעצב על השריפה. אבל מהר מאוד הבנתי שכנראה זכינו בילדה שלנו והיינו צריכים לתת משהו בתמורה", היא אומרת

מי שהחליטו להתגייס למען הזוג קורצנבאום הן תלמידותיה של ראקל בסמינר 'נווה ירושלים', ובראשן רייצ'ל גרלה, שפתחו פרויקט גיוס המונים במטרה להשיג כספים עבור שיפוץ הבית.

"ראקל היא אחת המורות האהובות עלי ביותר בסמינר", אמרה השבוע גרלה. "מיד כששמעתי על האסון הנורא הצטרפתי לקבוצת בנות שנרתמו להגיע לבית ולנקות אותו. שם פגשנו את בעלה ועלה לי הרעיון להקים פרויקט גיוס המונים". 

גרלה מספרת כי הצלחתו המהירה של הפרויקט הפתיעה אותה. "בהתחלה הצבנו את היעד על 100 אלף דולר", היא מספרת. "לא האמנו שנגיע אליו, ומהר מאוד ראינו שאנחנו עומדות ביעד והגדלנו אותו ל־400 אלף דולר".

וכך, בתוך עשרה ימים בלבד גייסו הנערות 250 אלף דולר, כשהתרומה הגבוהה ביותר עומדת כרגע על עשרת אלפים דולר. לדברי קורצנבאום, היא לא שמעה על פרויקט המימון עד שהגיע ליעד המקורי שלו - 100 אלף דולר. "התרגשתי מאוד ואני עדיין מתרגשת", היא אומרת. "זה נתן לי ביטחון שהכל לטובה וגרם לי להבין שעם ישראל גדול והוא יחזק אותי בתקופה הזאת".

לפרויקט המימון נותרו עוד חודשיים, ובסיומו יקבלו בני הזוג את מלוא הסכום שהושג. בינתיים עוברים ראקל ומשפחתה בין דירות ובתים מארחים ומחפשים מקום שבו יוכלו לגור. "אני רוצה להודות לכל מי שסייע לנו בכל דרך אפשרית. חשוב לי שיידעו שהמקרה שקרה לי אומנם קשה, אבל בזכות העזרה התחזקנו ממנו ואנחנו נפעמים מהחסד שנעשה איתנו", היא מסכמת.