הכרזות במאה שערים. צילום: לירן תמרי

"באבי יאר 2018" - תחת הכותרת הזו נתלו עשרות הכרזות בימים האחרונים בשכונת מאה שערים המדמות את שהתרחש בהפגנת החרדים על מעצרה לטענתם של בחורה בלשכת הגיוס בבירה בשבוע שעבר. באבי יאר זהו הטבח שביצעו הנאצים בקייב שבאוקראינה ב-1941 במלחמת העולם השנייה כאשר עשרות אלפי יהודים נורו לתוך בורות.

בהפגנה השתמשה המשטרה באופן חריג ברימוני הלם על מנת לפזר את המפגיניםמאיחוד הצלה נמסר כי בהפגנה נפצעו קל ארבעה מפגינים וארבעה שוטרים.

בכרזות החריגות שהודפסו בדפוס צבעוני הועלו עשרות תמונות. באחת מהן נראה שוטר עם "אגרופני ברזל לקראת פעולה", רימון הלם "לא רק בסוריה" ותמונות של מספר פצועים כתוצאה משימוש ברימוני ההלם. על המודעה חתום ארגון "מטה המאבק - לוחמים בשמד הגיוס".

 שוטר עם "אגרופני ברזל לקראת פעולה". צילום: לירן תמרי

תמונות של מספר פצועים. צילום: לירן תמרי

כמו כן, צורפה גם תמונה של מספר משקפים שבורים ומספר בגדים קרועים אותם מכנים הקיצוניים כ"יד ושם-סניף מאה עשרים".

אם לא די בכל אלה, באמצע המודעה צורף מסמך רפואי בו טעונים הקיצונים כי בת 19 שנכחה בהפגנה הוכתה בידי שוטרים באמצעות אלה/אגרוף והיא נאלצה להתפנות למרפאת 'טרם'.

ממשטרת ישראל נמסר: "אנו פועלים למען הבטחת ביטחון ושלום הציבור בכלל המוקדים כנגד פורעי חוק המפרים את הסדר, מתעמתים עם השוטרים ומנסים לשבש את שגרת החיים. כל אדם הבוחר באופן מכוון להפר את הסדר הציבורי ולהתעמת עם השוטרים תוך ניסיון פגיעה פיזית או מילולית, ייתקל בתגובה נחושה ובלתי מתפשרת מצד המשטרה הפועלת כנגד אותם פורעים במגוון האמצעים העומדים לרשותה על מנת להשיב את הסדר הציבורי ואת שגרת החיים לאזרחים שומרי החוק.

"התנהגותם הפסולה והמכוערת של הפורעים וכל ניסיון להשוות את פעילותה הנחושה של המשטרה למען האזרחים לאירועים קשים שהתרחשו בעבר, הינו תלוש מהמציאות. נמשיך לפעול ללא לאות למען התושבים וכלל האזרחים בכל עת ובכל מקום".