בר סיטון (27) נפטר ממחלת הסרטן בה נאבק בעשור האחרון. סיטון, תושב חולון ובוגר תיכון בויאר בירושלים, אומנם היה צעיר, אך היה לו רקורד עשיר בתחום היח"צ, הדוברות והעבודה הפרלמנטארית בכנסת.

סיטון ז"ל. "מבריק, מהיר אבל יותר מכל אמיץ" | צילום: קובי קואנקס

בגיל 17 התגלה אצלו לראשונה סרטן בעצמות, סיטון נאבק וניצח את הסרטן 5 פעמים. כשהמחלה תקפה שוב לא היה לו ספק כי ינצח אותה וכך האמינו גם חבריו ובני משפחתו.

סיטון נהג לקדם בהתנדבות את נושא הטיפול בפרוטונים, טיפול ייחודי לחולי סרטן שסייע לו להתמודד עם המחלה. רבים אינם יודעים כי הנער האנרגטי ומלא שמחת החיים סייע בהתנדבות לחולים ליצור קשר עם רופאים בעולם לקבלת חוות דעת ואף גייס תרומות לטיסות לחו"ל עבור חולים שנמצאו מתאימים לקבלת הטיפול.

סיטון נאבק להקים מכון דומה בישראל ולפני כשנה כשהתקבלה ההחלטה במשרד הבריאות סיטון היה הראשון לברך. בשיחה עימו אמר "אני כל כך מאושר לדעת שכמה שיותר חולים יוכלו לקבל את הטיפול הטוב ביותר ללא תופעות לוואי. הידיעה שיש טיפול שיכול להאריך חיים ואנשים לא מקבלים אותו בגלל כסף היא לא נתפסת".

בזכות ניסיונו הרב בתחום סייע סיטון לקדם נושאים בתחום הרפואה, ביניהם הגדלת מאגר מח העצם של עזר מציון, סיוע בהעברת תרופות בין אנשים שהחלימו לאנשים שזקוקים להם וכנסי מחקר ברפואה.

בין חבריו הרבים שמיהרו להספיד אותו הבוקר ברשתות החברתיות היתה גם חברת הכנסת והשרה לשעבר, פרופסור יולי תמיר, שכתבה עליו "איש צעיר ומדהים שלא הכרתי כמותו. בר היה בחור מבריק, רחב אופקים, מהיר מחשבה, שנון, רהוט, משכמו ומעלה. אבל יותר מכל הוא היה אמיץ. עשר שנים נאבק בסרטן ואף פעם לא הרים ידיים... קשה להאמין שהפעם נפגש בבית הקברות".