אחד הנהגים שנצפה בשיחת טלפון. צילום: עמותת "אור ירוק"

מתנדבי עמותת אור ירוק ערכו לאחרונה תצפיות בכל רחבי הארץ בכדי לבחון עד כמה דעתם של הנהגים הישראלים מוסחת בזמן הנהיגה. במהלך הפעילות נצפו 9  אלף נהגים במעל 140 רשויות מקומיות ברחבי הארץ. בתצפיות בדקו המתנדבים האם הנהגים מדברים בטלפון ללא דיבורית, מחזיקים את הטלפון ביד, קוראים עיתון, מתגלחים, מתאפרים, אוכלים או מתעסקים עם הנוסעים או חפצים במושב האחורי.

בין המתנדבים שביצעו את התצפיות היו גם חברי קבוצות הנוער של עמותת אור ירוק לכבוד שניאור חשין ומתנדבים בתכנית החונכות של פר"ח.

 בירושלים נצפו סך הכל 496 נהגים מתוכם 67 החזיקו את הטלפון ביד, 61 דיברו ללא דיבורית, 14 אכלו, 33 קראו ספר או עיתון, 36 התגלחו או התאפרו ו-18 התעסקו במושב האחורי. בסף הכל 46 אחוזים מכלל הנהגים שנצפו התעסקו בדברים נוספים.

נהגת מתאפרת תוך כדי נהיגה | צילום: עמותת "אור ירוק"

מסקר שפרסמה לאחרונה עמותת אור ירוק ועוסק בהיסח דעת עולה כי 95 אחוז מהציבור חושב שלקרוא ולכתוב הודעות בטלפון הסלולארי במהלך נהיגה זו פעולה מסוכנת במידה רבה מאוד דבר שלא מפריע ל-54 אחוז להודות שהם עושים זאת. מהסקר עולה עוד כי 53 אחוז מהנשאלים הודו שהם מדברים בטלפון הנייד במהלך נהיגה ללא דיבורית ו- 86 אחוז הודו שהם מדברים בטלפון הנייד במהלך נהיגה עם אוזניה או בדיבורית.

ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "כדי לצמצם את התופעה המסוכנת של נהגים שעסוקים בהיסח דעת בזמן נהיגה הגיע הזמן שהמדינה תילחם בנהגים שמזלזלים ומסכנים את החיים של כולנו באמצעות הגברת הנוכחות המשטרתית בכבישים והגברת ההרתעה".