גשם בירושלים. צילום: גיל יוחנן

כמות חריגה של גשמים בסוף אפריל: עונת האביב מוגדרת כעונת מעבר הפכפכה, והשבוע נקבל הוכחה לכך שוב. החל ממחר (רביעי) ועד ליום שבת, תגיע לירושלים מערכת גשמים חזקה במיוחד, שתהפוך את 72 השעות הקרובות לרטובות במיוחד, עם חשש לשטפונות. בתוך כך - מזג האוויר יהיה קריר בלבד ולא צפויות רוחות חזקות. לדברי חזאי אתר ירושמיים, בועז נחמיה, ״מבחינת גשמים נחווה חוויה עוצמתית וגדולה אך היעדר הקור והרוחות יצרו לנו תחושה מעט מוזרה. הגשמים יזכירו לנו חורף, אבל אבל התחושה לא תהיה התחושה של של ינואר פברואר״.

מערכת כזו באביב זה דבר חריג? ״לא. התרגלנו לעובדה שהאביב שלנו נהיה יבש בשנים האחרונות, וזה מה שחריג. אין שום הפתעה בגשמים באפריל והם יכולים לרדת גם במאי. מה שכן מיוחד הפעם זו הכמות והעוצמה, שתהיה חזקה במיוחד״, מסביר נחמיה שמדבר על השינוי שעבר האביב בעשור האחרון. ״בחודש מרץ ירדו רק 10 מ״מ של גשם, פעם הממוצע היה 70-75 מ״מ. חודש אפריל אף הוא הביא איתו בעבר נתונים מכובדים כאשר ב-1 באפריל 2006 ירדו 112 מ״מ של גשם ביום אחד וכך הוא הפך ליום השלישי הכי גשום בהיסטוריה של ירושלים. גם לפני שלוש שנים (ב-15 באפריל 2015) חווינו יום חריג כאשר 38 מ״מ של גשם ירדו ביום אחד״.

גשם בירושלים. צילום: גיל יוחנן

התחזית: קריר, גשום, מעונן וקצת שמש

מחר (רביעי) יהיה מעונן חלקית ותורגש התקררות כאשר בשעות הבוקר יתכן וירד גשם קל. גשם חזק מלווה בסופות רעמים יחל לרדת אחר הצהריים וימשך גם בערב בעוצמות חריגות.

יום חמישי יהיה יום רגוע יותר ועוצמת הגשם תיחלש אך הוא עדיין ירד עם אפשרות לסופות רעמים. הטמפרטורות ינועו בין 11 מעלות בלילה ל-18 מעלות ביום. השמש תפציע במהלך היום לביקור.

ביום שישי נתעורר מחדש למערכת גשומה וחזקה עד שעות אחר הצהריים. הטמפרטורות ינועו בין 10 מעלות בלילה ל-18 מעלות ביום.

ומה לגבי השבת? על פי התחזית צפויה לנו שבת שמשית וחמימה, כאשר כל המערכת הנוכחית מאחורינו. הטמפרטורות יעלו וצפויות להגיע ל- 24 מעלות ביום.