צילום: לירן תמרי

נפרדים מהבוגרת האהובה: עשרות בוגרים ותלמידים של התיכון לאומניות פוקדים החל משעות הבוקר את בית הספר וחולקים כבוד אחרון לחברתם יעל סדן ז״ל.

פינת הזיכרון ליעל, הבוקר. צילום: לירן תמרי

בכניסה לבית הספר הוצב שולחן זיכרון עם תמונתה של סדן ז״ל, ומסביב פוזרו פרחים, נרות נשמה ומכתביםמיכל, מחנכת בבית הספר ורכזת פרויקט יוזמה אישית סיפרה כי ״לפני שבועים היא התקשרה אלי לגבי יוזמה שהיא רוצה להביא לבית הספר, היא אמרה שיש לה מיזם שהיא עושה במסגרת המכינה במסגרת 70 שנה למדינה, היא רצתה להביא אנשים מדור המייסדים ולהפגיש אותם סביב מדורות ל״ג בעומר שיספרו סיפורים בסגנון ״זיכרון בסלון״. היא פעלה למען משפחות נזקקות, היא היתה מתקשרת לשאול אם יש מקרר או מוצרי חשמול עבור עבורן. היא היתה אמורה להתגייס לתפקיד משקית הוד. לפני שבוע נפגשנו במקרה בירושלים בבית הקפה קדוש, היא הלכה לעירייה לפגוש את אבא שלה. אמרתי לה שגם אני שירתתי בתפקיד הזה ושאשמח לייעץ ולעזור לה. כתבתי לה מכתבי המלצה למכינה. היא היתהתלמידה יוצאת דופן, מגדילה ראש ותמיד חושבת איך לשפר את החברה״.

נפרדים מיעל. צילום: לירן תמרי

גם בשכבות הנמוכות יותר בבית הספר הוכו התלמידים בתדהמה, שכן התיכון לאומנויות נחשב לתיכון קטן יחסתי ומאוד משפחתי.

במגמת המחול של בית הספר, בה למדה יעל, סיפרו כי היא היתה מודל לחיקוי עבור כולם. לפני כחודשיים, שיתפה יעל בעמוד הפייסבוק האישי שלה סרטון תדמית של בית הספר לאומניות, וכתבה כי זה ״המקום הכי טוב לגדול בו״.

צילום מסך מתוך הפייסבוק של יעל סדן ז״ל