עמדות הזיכרון בבויאר, אומנויות ואמי"ת (מימין). צילום: לירן תמרי, ליהיה שי שקלרניק ואלון לוי

בבתי הספר אומנויות ובויאר בירושלים ואמי"ת במעלה אדומים התקשו הבוקר (א') התלמידים ואנשי החינוך לעכל את הבשורה על מותן של שלוש הבנות - אלה אור ז"ל, מעיין ברהום ז"ל ויעל סדן ז"ל, שנספו באסון בנחל צפית. 

ביום שישי האחרון הובאו למנוחות שלוש הבנות בבתי הקברות במעלה אדומים ובגבעת שאול. אלה אור ז"ל ממעלה אדומים, תלמידת ביה"ס אמי"ת בנות בעיר ובתה של שרית אנג'ל אור מנהלת את ביה"ס היסודי נופי הסלע בעיר. "היית ילדה דעתנית ומנהיגה. נזכור את החיוך הניצחי שלך", ספדה אמה. יעל סדן ז"ל, תושבת הר חומה ובוגרת תיכון אומנויות במגמת מחו"ל. "שמחת החיים בך היתה בלתי ניתנת לפספוס", ספדו חבריה של יעל ז"ל. מעיין ברהום ז"ל, תושבת גבעת משואה, תלמידת תיכון בויאר במגמת תיאטרון, וחניכת הצופים בשבט יובל. "היה לך חיוך מפיץ אור בכל מקום", אמר המחנך של מעיין ז"ל.

מימין: יעל סדן, אלה אור ומעיין ברהום

בתיכון בויאר, הוצבה עמדת זיכרון לזכרה של מעיין ז"ל, נרות נשמה הודלקו, ותלמידים תלו תמונות זיכרון עם מעיין. מאוחר יותר התקיימה הכנסות עם שאר התלמידים.

עמדת הזיכרון בביה"ס בויאר. צילום: יואב דודקביץ'

ביה"ס בויאר הבוקר. צילום: אלון לוי

עמדת הזיכרון בביה"ס בויאר. צילום: יואב דודקביץ'

בבית הספר אמי"ת הבוקר קיבלה המנהלת יחד עם סגל מורות את פני התלמידות ובירכה אותן לשלום. חלק מהתלמידות עצרו לשוחח עם המורות ואף קיבלו חיבוק מחזק.
מודעת האבל גם היא קידמה את פני התלמידות חלקן התעכבו לרגע לקרוא את הכתוב ולשוחח על כך עם אחת מנשות הסגל.

ביה"ס אמי"ת במעלה אדומים הבוקר. צילום: נופר רומי

אמש (שבת) התקיימה עצרת זיכרון בכיכר ציון ובה השתתפו מאות בוגרי מכינה וירושלמים לזכרם של 10 הנספים באסון בנחל צפית.