יעל סדן ז"ל
הצוואה של יעל: בית הספר לאומנויות מתכוון לקדם את הפרויקט שקידמה יעל סדן ז"ל שנספתה עם חבריה באסון השיטפון בנחל צפית. הפרויקט נקרא "מסביב למדורה" ומטרתו להפוך את האירועים בל"ג בעומר למעשירים יותר.

סדן ז"ל היא בוגרת בית ספר לאומנויות וחניכה במכינה הצבאית בני ציון. היא היתה חדורת אהבה בלתי אמצעית לארצה כפי שמתארים חבריה. שבועיים לפני מותה פנתה לרכזת חברתית קהילתית בתיכון, מיכל טל אל, בבקשה שזו תסייע לה להזמין למדורת ל"ג בעומר אישים ודמויות בולטות שתרמו להקמת המדינה. אותם דמויות יספרו לתלמידים על תרומתם לעיצוב החברה והמדינה.

ההודעה ששלחה סדן לטל-אל. צילום: לירן תמרי

המיזם נולד ב-2016 כדי לחדש את מהות המדורה מימים עברו, אז הייתה המדורה מוקד לשיח ולפעילות חברתית. "ברצוננו לחדש את מהות הישיבה סביב המדורה, ולהפיח חיים באותו מעגל חברים, המעלה רעיונות ומחשבות על חיינו במדינת ישראל בת השבעים", כתבו מארגני היוזמה באתר 'מסביב למדורה'. כאמור יוזמה זו של יעל נגדעה בתחילתה.

בית הספר לאומנויות לא יציין השבוע את ל"ג בעומר כמו שאר בתי הספר בעיר מאחר והחג נופל על תקופת השבעה. בבית הספר הודיעו בצורה ברורה כי הפרויקט יתקיים בתום השבעה לזכרה.

מיכל טל אל סיפרה: "שבועיים לפני שנספתה פנתה אלי יעל מתוקף תפקידי וביקשה ממני להביא את הפרויקט לכותלי בית הספר. התחלנו לתכנן אותו יחדיו. בקשה זו מאוד אופיינית ליעל מאחר והיא היתה נציגה במועצת התלמידים. תלמידה מעורבת ערכית ויזמית, כל שנשאר לנו - צוות המורים הוא למלא אחר בקשתה".