הילי ואמה. צילום: באדיבות המשפחה

שנה לאחר שאובחנה הילי בת ה-6 וחצי בסרטן במערכת העצבים היא עומדת בפני טיפול מורכב בצרפת. עמותת "להושיט יד" פתחה בקמפיין גיוס המונים כדי לסייע למשפחה להתמודד עם הוצאות השהות.

הילי משכונת גילה לא עלתה השנה לכיתה א' כמו יתר חבריה מהגן. במקום זאת היא בילתה את מרבית השנה האחרונה במחלקת הילדים של שניידר, שם עברה טיפולים רבים לטיפול במחלת הסרטן בה אובחנה לפני שנה. כעת, כשהטיפולים בארץ לא משפרים את מצבה, היא עומדת בפני נסיעה לטיפול שהוכח כמוצלח בצרפת.

"במשך הרבה זמן לא ידענו מה יש לבת שלנו", סיפרה עדי, אמה של הילי. "היינו מבלים הרבה זמן בבתי חולים בעקבות צליעות חוזרות וכאבים בעצמות. הרופאים היו משחררים אותה עם משככי כאבים, עד שדרשנו לעשות לה CT".

באותה התקופה היו הוריה של הילי עם עוד ילדה קטנה בת שנתיים וחצי וציפו לילד נוסף. שום דבר לא הכין אותם לתוצאות הבדיקה עליה התעקשו: הילי אובחנה כחולה בנוירובלסטורמה, סרטן במערכת העצבים.

הילי בת ה-6. צילום: באדיבות המשפחה

"הדבר הראשון היה להוציא את הגידול שמקורו היה ביותרת הכליה בניתוח ארוך בן 9 שעות", הסבירה עדי, "הגידול הספיק לשלוח גרורות ל-95 אחוז מהעצמות שלה ולמח העצם והיא התחילה בטיפולים כימותרפיים. חמש סטים של חמישה ימי טיפולים מידי שלושה שבועות". לאחר חמשת הסטים נראתה נסיגה מסוימת במחלה של הילי והרופאים החליטו על שלושה סטים נוספים של טיפולים כימותרפיים.

בבדיקות הדמיה נוספות שבוצעו לאחר הטיפולים הנוספים לא נרשם כל שיפור והרופאים החליטו על שינוי בגישה. פעם נוספת נרשם שיפור קל במצבה ולאחריו לא נרשם כל שינוי. "הרופאים המליצו לנו על טיפול שנקרא MABG, טיפול רדיואקטיבי שלא מבוצע בארץ אלא רק באירופה ויש לו אחוזי הצלחה מאוד גבוהים".

הילי ואמה. צילום: באדיבות המשפחה

הוריה של הילי מיד הסכימו נקבע כי בסוף החודש הקרוב, ב-27.05.2018 היא תטוס לצרפת שם תעבור את הטיפול המורכב במהלכו תהיה מבודדת למשך כחודש על מנת שלא לחשוף את הסובבים אותה לקרינה הרבה שתהיה אצורה בגופה. עם חזרתה לארץ צפויה הילי לעבור שתי השתלות מח עצם. "היא הולכת לעבור חודשיים לא קלים", אמרה אמה.

בימים אלה מגייסים הוריה של הילי כספים בסיוע עמותת 'להושיט יד' אשר יעזור להם להתמודד עם ההוצאות הכרוכות בנסיעה לחו"ל.

"הטיפולים עצמם כן ממומנים עד מידה מסוימת", הסבירה עדי, "אבל יש עוד המון הוצאות מסביב. כל מה שקשור למחייה שלנו ושלה, לדיור שיתאים לצרכים הסטריליים המיוחדים שלה. מה שיפה זה שאנחנו לא מבקשים סכום מסוים או יעד. העמותה תעזור לנו כל עוד אנחנו שם עם הדברים שאני צריכים בלבד וכל כסף שיישאר בחשבון של הילי אחרי שנחזור, יעבור לילד אחר בעמותה שגם צריך".

"הילי היא ילדה מאוד בוגרת, היא מבינה הכל ומדברת עם הרופאה שלה באופן ישיר. היא יודעת מה יש לה, איפה זה נמצא ומה צריך לעשות. היא ממש כמו בן אדם בוגר. היא מדהימה".

לתרומה להילי בת ה-6 - לחצו כאן.