צעדת השלום (ארכיון). צילום: עומדים יחד

"אם לא יהיו שתי בירות בירושלים – נפסיד": במוצאי השבת הקרובה, ערב יום ירושלים, ייצאו ארגוני שמאל לצעדת שלום במרכז העיר בתגובה למצעד הדגלים הצפוי לעבור ביום ראשון ברובע המוסלמי בעיר העתיקה. המצעד יחל בשעה 20:00 ויצא מגן הסוס בסמוך לרחבת המשביר הישן.

הארגונים העומדים מאחורי הצעדה: עומדים ביחד, פורום המשפחות השכולות, המשמרת הצעירה – ירושלים, לוחמים לשלום, שלום עכשיו, גוש שלום, מחזקים, מרצ ירושלים וחד"ש.

"כשהימין הקיצוני יוצא למצעד שנאה בעיר העתיקה, כשטראמפ ונתניהו מנסים להנציח את הכיבוש באמצעות הפרובוקציה של העברת השגרירות האמריקאית - אנחנו מציעים דרך אחרת", כותבים המארגנים

"ממשלת הימין והמתנחלים מנסה להבעיר את ירושלים, במטרה מוצהרת של חיסול הסיכוי לפתרון שתי המדינות. אנחנו לא נעמוד מנגד, ונזכיר לציבור - שאם לא יהיו שתי בירות בירושלים, אז גם לא יהיו שתי מדינות, ואם לא יהיו שתי מדינות - אז אנחנו, האנשים שחיים כאן, נפסיד".

בנוגע לצעדת הדגלים הצפויה ביום ראשון הם כותבים: "גם השנה, הולך הימין הקיצוני לחגוג את יום 'איחוד' ירושלים במצעד דגלים ברובע המוסלמי בעיר העתיקה. והתושבים הפלסטינים? ידרשו להסתגר בביתם. הכל כדי לאפשר לבריונים של להב"ה לצעוד, להשמיע קריאות שנאה ולזרוע פחד"

בסיום הם מבקשים מהתושבים להצטרף אליהם: "אנחנו מבקשים דרך אחרת, דרך של חופש, צדק, שוויון ושלום לכל תושבי העיר".

סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק הכספים, חגית משה בתגובה: "בימים אלה שבהם העולם מבין את הצורך ואת החשיבות בשמירה על מדינת ישראל וניטרול איומים, החל מהגדולה במדינות העולם, ארה"ב וכלה במדינות אירופה ודרום אמריקה, קמים אירגונים קיקיוניים, סוסים טרואיינים, המבקשים לפגוע ולהחליש את מדינת ישראל ואת בירתה הניצחית דווקא ביום ירושלים. הארגונים הללו מבקשים להשיג פירורי רייטינג ואני מבקשת להודיע להם חד משמעית: ירושלים חזקה מהם ומהניסיונות שלהם לפגוע בעוצמתה.

"אירוע 'ריקודגלים' הינו אירוע מאחד בו נוטלים עשרות אלפי בני נוער ותושבי העיר ואני גאה להיות שותפה לו".