בנייה ברוממה. מי יעצור את מתקפת הבטון. צילום: שלומי כהן

חרדים לסביבה: מיד מאשימים את המגזר החרדי שלא אכפת לו מאיכות הסביבה ושבגלל הצורך האדיר של אנשיו בדירות ובבתי ספר הם גם לא מתנגדים למיזמי בנייה במקום שטחים ירוקים, אבל מתברר שגם בתחום הזה יש מגמה של שינוי.

התושבים החרדים בירושלים החלו להיאבק לאחרונה למען שמירה על שטחים ירוקים. עובדה: המינהל הקהילתי ברוממה מתנגד ליוזמת העירייה להקים קרית חינוך חדשה במורדות השכונה בנחל רוממה, במתחם הנמצא מתחת לרחוב סורוצקין. מדובר בשטח ירוק ששימש בתחילת שנות האלפיים אתר לשפיכת עודפי עפר. אחת לכמה שנים צצה לה תוכנית להקים באזור פרויקט בנייה כזה או אחר

לטענת התושבים, רוממה היא אחת השכונות הצפופות בעיר והיא סובלת ממחסור קשה בשטחים ירוקים. לכן המינהל והתושבים חברו ל'קרן ירושלים ירוקה' ויחד הם פועלים לשינוי המצב. הכוונה היא למנוע מיזם שיהפוך את הירוק לגוש בטון אחד גדול

יו"ר הקרן, נעמי צור: "נחל רוממה הוא שטח פוטנציאלי לאזור ירוק שכל כך חסר בשכונה. לכן קידמנו עם התושבים תוכנית לפיתוח המתחם. היא כוללת טיילת נוף המשקיפה אל עמק הארזים, גינה קהילתית, חורשה, גן משחקים ופינות ישיבה. המצב ברוממה מחפיר והעירייה חייבת לסייע לשינויו. העיתוי חשוב במיוחד, שכן ממש בימים אלו שוב לוטשים עין לעבר השטח מתוך כוונה לקדם שם בנייה. חייבים לעצור את זה לפני שיהיה מאוחר מדי".

העירייה: "רשות מקרקעי ישראל החלה לאחרונה בהכנת תוכנית חדשה למתחם נחל רוממה, בתיאום עם העירייה. בשכונה ובסביבותיה קיים מחסור משמעותי במבני ציבור ועל כן העירייה דורשת לייעד את מרבית השטח למבנים ציבור, לצד שמירה על שטחים פתוחים"