משה ליאון. צילום: יואב דודקביץ'

ביום רביעי הקרוב תתקיים הצבעה גורלית על עתידו של מתחם התחנה בירושלים כשמועצת העיר תתכנס ותדון פעם נוספת האם ליתן היתר לשימוש חורג למקום שהיה בעבר תחנת רכבת. למרות הרוב החרדי הצפוי שיבקש שלא לאשר את פתיחת המתחם אלא עם העסקים במקום לא יפעלו בשבת, כולם מחכים לראות מה המועמד לראשות העיר משה ליאון יעשה.

כדי לעמוד בראשות העיר ליאון צריך את התמיכה החרדית, אם יצטרף לעמדה של ברקת ושל הסיעות הפלורליסטיות 'התעוררות' ו'ירושלמים', החרדים אולי יעדיפו לתמוך במועמדות של אלקין לראשות העיר, או שאפילו ישכנע את הרבנים להריץ מועמד חרדי. במידה ויצדד בעמדה החרדית הוא צפוי לקבל לא מעט ביקורת בקרב הציבור החילוני.

קמפיין שרץ ברשתות החברתיות בשם 'משה אל תברח הגן על הקול הפלורליסטי שמור על מתחם התחנה' אילץ את ליאון להוציא הודעה לתקשורת: "לא אתן יד לקרקס שנועד לפלג את העיר - הסטטוס קוו בבירה ישמר!

"הפרסומים האחרונים ולפיהם הדיון שיתקיים בשבוע הבא בנושא פתיחת מתחם התחנה בשבת הינו עקרוני - הם זריית חול בעיני הציבור וכל תכליתם לפלג, לסכסך ולפגוע במרקם החיים בין התושבים הדתיים והחילונים בבירה", כתב ליאון.

הקמפיין. צילום: מתול עמוד הפייסבוק

עוד הוסיף: "מתחם התחנה מחזיק ברישיון בתוקף לשימוש חורג עד למרץ 2019, ואני מתכנן להסדירו באופן חוקי לאחר שאבחר לראשות העיר."

עוד הוסיף ליאון כי בכוונתו לפתוח את המתחם כולו, כולל מתחם ה-Jvp, עד לרחוב הרכבת והמדפיס הממשלתי.

"הקרקס הפופוליסטי שמתנהל בימים אלו סביב נושא מתחם התחנה ושמובל בידי אנשי ציבור חסרי אחריות, הוא עלבון לאינטליגנציה של תושבי ירושלים. מגיע להם יותר קרדיט. ובעיקר - הנהגה שקולה ואחראית שלא מסיתה ומשסה ציבורים זה בזה", סיים.

למרות ההתייחסות הארוכה והמפורטת, ליאון למעשה לא אומר דבר בנוגע לפעילות המתחם בשבת. גורמים המקורבים ליוחנן ויצמן שהתנגד להיתר שניתן למתחם בשל חילולי השבת אמרו בעבר כי במידה ובהיתר לשימוש חורג למתחם יהיה רשום תנאי שלא יהיה ניתן לפתוח עסקים במקום גם ויצמן כמובן יתמוך. פנינו לליאון ושאלנו מה עמדתו בנוגע לפעילות עסקים בשבת אך בסביבתו סירבו לענות על השאלה. "אם החרדים יבקשו נתעסק בזה, בינתיים כל הברדק הזה זה תיאוריות ספקולציה לא רלוונטיות"