צעדת השרמוטות. צילום: לירן תמרי

'צעדת השרמוטות' יצאה לדרך: כ-500 השתתפו היום (ו') בצעדת המחאה שיצאה בסביבות השעה 11:15 מהדוידקה שבמרכז העיר. זו השנה השביעית שהצעדה מתקיימת בירושלים.

הצעדה החלה בכיכר הדוידקה, המשיכה דרך מרכז העיר - יפו, קינג ג'ורג', בן יהודה, כיכר ציון, הלני המלכה והורקנוס. בסוף הצעדה, כבכל שנה, מתוכננים במה פתוחה לנאומים ומעגלי שיח בהנחיית שתי עובדות סוציאליות בפאב התקליט. כמו כן, בפעם הראשונה המשתתפות יישאו עמן שלטים עם תמונתו של אלעד ורון.

צעדת השרמוטות. צילום: לירן תמרי

"אלוהים אוהב שרמוטות". צילום: לירן תמרי

המוחות טוענות כי מנתונים שהגיעו אליהן כ־80 אחוז מהתיקים שנפתחים בכלל לא מגיעים לידי כתב אישום, ויותר מ־74 אחוז מאלה שנסגרים - נסגרים בשל 'חוסר ראיות'. אחת הסיבות לכך, הן טוענות, היא שהפרקליטות דורשת רף גבוה מדי להגשת כתבי אישום ומחליפה למעשה את בית המשפט, שמוסמך לקבוע מהימנות ולהרשיע אפילו על סמך עדות יחידה.

צילום: לירן תמרי

צעדת השרמוטות. צילום: לירן תמרי

הצעדה השבוע, לטענת קולמן, אחת ממארגנות הצעדה, מגיעה בתקופה שבה צריך להכות בברזל כל עוד הוא חם. "יש הרגשה שהחברה התעוררה יחד עם קמפיין Me Too", היא אומרת. "יש תחושה שנשים מדברות יותר על פגיעה מינית. אנחנו רוצות לקרוא לנשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות שתעשה רפורמה בכל מה שקשור לעבירות מין”.

 צילום: לירן תמרי