רחוב המלך ג׳ורג׳ לפני ואחרי השינוי. צילום: רועי אלמן

המדרכה של קינג ג׳ורג׳ חוזרת להולכי הרגל: עיריית ירושלים הציבה אתמול (שני) עשרות עמודים לאורך המדרכה במקטע המרכזי של הרחוב, שנועדו למנוע עליה של כלי רכב ופגיעה במרחב הציבורי של הולכי הרגל והעסקים במקום. 

בשנה האחרונה המצב באזור המדובר הפך לבלתי נסבל. המדרכה הרחבה שברחוב הפכה לחניון לכל דבר, כאשר מדי יום עשרות נהגים בחרו להחנות עליה את רכבם. התופעה גררה סיכון של הולכי הרגל, הפרעה לעסקים ולחנויות לאורך הרחוב, ופגיעה במראה האסתתי של הרחוב ההיסטורי. 

יו״ר מנהל קהילתי לב העיר, אופיר לנג אמר למיינט ירושלים כי ״בהמשך לפניות שקיבלנו מתושבים ועסקים ערכנו לפני חודש סיור במקום עם נציגי אגף חנייה, מנהל רובע מרכז ונציגי אגף תחזוקה על מנת למצוא פתרונות לתופעה המתרחבת של חניית מכוניות על המדרכה. בסיור סוכם על הצבת עמודנים למניעת חנייה בעיקר משיקולים בטיחותיים ונגישות הולכי הרגל במקום״.

ככה זה היה נראה עד עכשיו. צילום: רועי אלמן

למיינט ירושלים נודע כי זה זמן רב תושבים וסוחרים במקום מתלוננים על התופעה, ואתמול כאמור עיריית ירושלים החליטה לשים לה סוף והתקינה עשרות עמודים שימנעו מהרכבים לעלות על המדרכה.

עיריית ירושלים מסרה בתגובה: ״העמודונים הוצבו על-ידי העירייה בעקבות פניה של בעלי עסקים ממטרד הנוצר לאורך המדרכה, המסתיר חלונות ראווה. בנוסף, העמודונים הוצבו משיקולים בטיחותיים להולכי רגל ונגישות לכלל הציבור״.


כבר לא תהיה חניון. המדרכה בקינג ג׳ורג׳. צילום: לירן תמרי