איציק תורג'מן בבית המשפט. צילום: יריב כץ

איציק תורג'מן, בנו של סגן ראש העירייה מאיר תורג'מן, יצא השבוע בפוסט ארוך ומפורט, שבו הוא מדבר על הפרשה שבה הוא ואביו נעצרו: ”יש כאן בירושלים הרבה מושחתים, הרבה יותר מושחתים ממה שאתם מתארים לעצמכם". 

תורג'מן (30) נעצר לפני כחודשיים וחצי בחשד לעבירות של תיווך בשוחד וכן בעבירות מס בשווי של עשרות אלפי שקלים. הוא נחשב לאחד הדמויות המוכרות בעיר ולאחד מראשי קמפיין מסע הבחירות של אביו לראשות העירייה. שבוע לאחר המעצר הוא שוחרר למעצר בית מלא עד סוף מרץ, הורחק לשלושה חודשים מהעירייה, תקופה שלא הסתיימה עד כה, ונאסר עליו ליצור קשר עם המעורבים בפרשה למשך 45 ימים, תקופה שכבר הסתיימה.

השבוע הוא יצא בפוסט ארוך ומפורט. "שתקתי המון זמן, יותר מדי זמן. צריך לדבר עכשיו כדי שאנשים בעיר הזו יידעו קצת מה הולך כאן", הוא כותב. "לפני חודשיים וחצי בעיצומו של קמפיין בחירות לראשות העיר ירושלים, בוקר אחד מישהו החליט להפוך לנו את החיים". 

ואז הוא מתייחס להצטרפותו לקמפיין הבחירות של אביו: "כחלק ממסע שכזה, המטרה היא להיות בעמדה משפיעה ככל שאפשר כדי להצליח במשימה. ולא, המטרה היא לא לרכוש כבוד, כסף או כוח!"

בהמשך הוא כותב על "חיסול מאוד ממוקד", כשהוא מתכוון ל"שמונה ימי מעצר, חקירות, מקומות שבחיים לא היינו בהם ולא חשבנו שנהיה בהם, מעצר בית, הגבלות והרחקות, הכול התהפך!" 

בנו של ממלא מקום ראש העירייה מסביר כי הגיעו למצב הזה בגלל קנאה ושנאת חינם שהובילו אנשים מסוימים לגרום לכך. "פחדו שמישהו בא לעשות כאן סדר... הם פחדו שזה ייפסק להם ושהם ילכו הביתה או למעצר, אז הם שלחו אותנו לשם במקומם". הוא אומר, ומוסיף: "יש כאן בירושלים הרבה מושחתים, הרבה יותר מושחתים ממה שאתם מתארים לעצמכם, ובמעשים הרבה יותר חמורים ממה שפרסמו שכביכול אנחנו עשינו, ולא עשינו". 

תורג'מן מותח ביקורת על ההתנערות של המועמדים לראשות העירייה מאביו: "אם אתמול באת להתחנן לעזרה כי היית פחות חזק והיום אותו אחד שנעזרת בו נעצר ואתה ממהר להעלות פוסט של התנערות מאותו אדם - אז אתה לא ראוי. בסופו של הפוסט הוא מסכם את החודשיים וחצי האחרונים: "התקופה הזאת לא קלה, אבל יש לנו ביטחון מלא בבורא עולם".

הפוסט המלא של איציק תורג'מן: