כך ייראה הקומפלקס הענק החדש של צה"ל בירושלים. הדמיה: באדיבות משרד הביטחון

שר הביטחון, אביגדור ליברמן הכריע: גלי צה"ל תעבור למתחם בית החייל החדש בכניסה לעיר. היעד: תוך שלוש חודשים היא תחל לשדר את מהדורות החדשות מאולפניה בבירה. בנוסף, המתחם ישמש גם כבית החייל, לשכת הגיוס החדשה, בית לחיילים בודדים ועוד שיהפוך אותה לקריה ביטחונית.

השר ליברמן החליט להעתיק את תחנת גלי צה"ל מהבניין הוותיק ביפו לבניין חדש ומודרני, שיקים משרד הביטחון במתחם בית החייל החדש בכניסה לירושלים. בחודשים האחרונים, בהנחיית שר הביטחון, קיימו משרד הביטחון, אכ"א בצה"ל וגלי צה"ל, יחד עם העירייה, עבודת מטה רחבה, שבחנה חלופות שונות להעתקת שידורי התחנה הצבאית לירושלים. עבודת המטה נעשתה בשיתוף עובדי התחנה וארגון אזרחים עובדי צה"ל.

בית גלי צה"ל החדש יתפרס על שטח של כ-2,500 מ"ר. בבניין יוקמו אולפני רדיו מתקדמים לשתי התחנות, גלי צה"ל וגלגלצ - וכן למערך השידור הדיגיטלי. תכנון והקמת מבנה התחנה החדש יארכו כשלוש שנים. עד להשלמת הפרויקט סיכמו שר הביטחון ומפקד התחנה, שמעון אלקבץ, כי בתוך כשלושה חודשים, תחל גלי צה"ל לשדר את מהדורות החדשות שלה מאולפניה הקיימים בירושלים, שיעברו התאמה לשידורי חדשות.

ליברמן: "עם כניסתי לתפקיד שר הביטחון, החלטתי שגלי צה"ל, כתחנת השידור הציבורי המובילה בישראל, חייבת לשדר מירושלים בירתנו. היום אני שמח לבשר שהרכבת הזאת יצאה לדרך. עד להקמת מבנה הקבע של התחנה בתוך כ-3 שנים, מהדורות החדשות והתוכניות יעברו בהדרגה לאולפנים הקיימים. נמשיך לחזק את ירושלים בכל דרך."

מפקד גלי צה"ל, שמעון אלקבץ: "מקומו הטבעי של השידור הציבורי הוא בבירת ישראל. בתחנות גלי צה"ל וגלגלצ משרתים חיילים וחיילות מכל רחבי הארץ, המשקפים את פניה של מדינת ישראל על כל גווניה. נמשיך להיות הבית של החיילים".