בסוף השבוע אירעו שלוש שריפות, היום (א') מפרסמים בכבאות והצלה את המסקנות אודות החקירה משריפות החורש סמוך למושב אורה, עין כרם וסנהדריה.

ביום חמישי בסביבות השעה 15:05 בצהריים, פרצה שריפה בסמוך למעיין איתמר הנמצא דרומית למושב אורה. צוותי כיבוי והצלה רבים הוזנקו למקום, ובסיוע מטוסים הצליחו לבלום את השריפה לפני שזאת התפשטה אל כלל החורש, מתקני תשתית וישובים סמוכים. כתוצאה מהשריפה, נזק נגרם לעשרות דונמים של חורש טבעי ולחיות הבר. מסקנות חקירה של כיבוי והצלה ירושלים: חשד להצתה באזור המעיין.

שריפה באורה. צילום: כבאות והצלה מחוז ירושלים

יום למחרת, יום שישי, בסביבות השעה 11:40 החלה שריפה במורדות עין כרם, בסמוך לבית החולים הדסה. למקום הוזנקו שמונה צוותי כיבוי והצלה, אשר הצליחו לבלום את השריפה ומנעו ממנה לדלג על עבר בית החולים והישובים הסמוכים. גם כאן בכבאות והצלה מפרסמים כי יש חשד להצתה ביער הסמוך לבית החולים.

השריפה בעין כרם. צילום: כיבוי והצלה מחוז ירושלים

מאוחר יותר, בסמוך לשעה 15:50 דווח על שריפת חורש ועשבוני שהתפשטה במהירות רבה לחצר של בניין דירות ומשם למספר דירות בבניין ברחוב הרים לוי"ן בסנהדריה. לוחמי האש בלמו את האש, כיבו את הבתים הבוערים ומנעו את התפשטות האש למבנים סמוכים.

השריפה בסנהדריה. צילום: לירן תמרי

כתוצאה מהשריפה, נשרפו שני בתים כליל על תכולתם, ונזק נגרם לחצרות ולמבנה כולו. ככל הנראה השריפה החלה בעקבות משחק ילדים באש בשטח פתוח, בחסות החום והרוחות. על פי כבאות והצלה האש דילגה במהירות לעצים ושיחים שצמחו בתוך חצר של בניין, ומשם האש התפשטה לדירות שנשרפו כליל.

האזור בו ככל הנראה שיחקו הילדים באש. צילום: לירן תמרי

בהכנת הכתבה השתתף לירן תמרי