מבולבל ולא בנטורל: כוכב הילדים הירושלמי, יובל שם טוב, הידוע כ'יובל המבולבל' הסתבך בפרשת סמים, כפי שפורסם אתמול, ועל פי כתב אישום שהוגש היום לבית המשפט בתל אביב נגד סוחר סמים בשם מאור עלל, שם טוב רכש ממנו סמים מסוג קוקאין בשווי 12 אלף שקל. לכוכב שנולד וגדל בירושלים מעריצים ומוקירים רבים בעיר ובאופן טבעי הפייסבוק הירושלמי עוסק בנושא. רוב המגיבים מתעקשים לזכור לשם טוב כיצד העניק להם שעות ארוכות של בידור לילדיהם מאז הפך לכוכב קאלט לפני יותר מעשור, וחושבים שמעשיו אינם פסולים. בניגוד אליהם יש גם כאלה שלא מרחמים, וחושבים שיש לפעול חומרה נגד מעשיו של הכוכב דווקא בגלל פרסומו.

"נמאס שהתקשורת שופכת דם של אנשים, דם של אומנים, דם של מסעדות, דם של גננות, מורות, עסקים ועוד", כך כתב היום אורון אגאי בפוסט שפרסם בקבוצת הפייסבוק 'ירושלמים וירושלמיות', בו ביקש מהציבור להפסיק להפיץ סרטונים מביישים במדיה ובוואטסאפ, כדבריו. "אף אחד לא אמר שזה בסדר להשתמש בסמים, לנהוג בשכרות, לנסוע במהירות גבוהה. נכון שהם צריכים "ללכת על ביצים" יותר ולשמש יותר דוגמא כי הם דמות לחיקוי, אבל התקשורת מפוצצת את הבלון בצורה מזעזעת, מנמלה עושה פיל... יובל שם טוב בשבילי אתה גיבור, לא מעניין אותי מה אתה עושה או עשית בחייך הפרטיים, זוכר לך את הימים שילדיי היו מגיעים להופעות שלך ורואים קלטות שלך ומתמוגגים. תודה על כל חיוך וחיוך שהעלית על פניהם וכל בכי שהפכת לצחוק", סיכם.

שם טוב, 45, שגר כיום במושב נווה ירק בשרון, נולד וגדל בשכונת הגבעה הצרפתית בעיר, והפוסט שפורסם בקבוצה הירושלמית גרר עניין רב ומספרים גבוהים של לייקים ותגובות. בסקירה מהירה, ניתן לראות כי רוב הירושלמים סלחו ליובל המבולבל והזדהו עם דבריו של אגאי. "תפסיקו לשפוך את דמו", נכתב באחת התגובות, "מותר לאיש לעשות בביתו כל דבר זה לא מענין איש הוא לא פוגע באיש". גולשת אחרת כתבה: "אוהבת אותו, ולא מאמינה למה שכותבים עליו, בשום אופן", ובתגובה נוספת נכתב, "לכל אלה שמדברים עליו נראה אותכם מסתדרים יום אחד בלי המנת יובל המבולבל של הילד".

היו גם מי שתלו את מה שקרה לשם טוב בגלל התקרבותו בשנים האחרונות לדת כמו מי שכתבה: "זה מה שקורה למי שלא משתף פעולה עם התקשורת והקרן לישראל החדשה והפורום החילוני, ורחמנא ליצלן מעז לומר לפני ילדים: 'ואהבת לרעך כמוך', בתהלוכת ילדים של חב"ד 'המסיונרית' המעזה להזכיר ליהודים משהו על יהדות".

כאמור, בנוסף למגנים על שם טוב היו גם כמה שביקשו להזכיר ש'יובל המבולבל' הוא דמות שאמורה להוות מודל לחיקוי עבור ילדים. "זה כן עניינו של הציבור לדון בחיוב או בשלילה לדמות שאמורה להיות חינוכית לילדינו ונכדינו. המינימום שהוא צריך לעשות הוא להשהות את הופעותיו עד לבירור העניין חד משמעית", כתב אחד, ובתגובה אחרת נכתב: "כולנו זוכרים אותו וגדלנו איתו ומגדלים את ילדינו איתו. יחד עם זאת לכתוב שמה שהוא עושה בחייו הפרטיים זה עיניינו בלבד לא נכון. כחלק מהפרסום שלו ומהכסף שהוא מקבל תמורתו ובטח בסוג עבודה עם ילדים אני חושב שהוא מהווה מודל לדוגמה עבור הילדים, וכמודל לדוגמה באים גם תנאים, וצריכת סמים לא חלק מזה".