יסמין ז"ל

מותה המזעזע של הפעוטה יסמין וינטה ז"ל ממשיך להסעיר הורים רבים ברחבי הארץ. היום (ג') אחרי הצהריים יתקיימו הפגנות בעשרות ערים וישובים, בדרישה להגביר את הפיקוח על המסגרות לגיל הרך. גם כאן בירושלים התארגנו מספר הורים והם הפגינו בגן הורדים סמוך לכנסת בשעה 17:00.

ההפגנה מול הכנסת. צילום: יואב דודקביץ'

הזוג וינטה. צילום: יואב דודקביץ'

המקרה של יסמין וינטה ז"ל, ילידת שנת 2017, אירע לפני כשבועיים במעון "מאשה והדוב" ברמת ורבר בפתח תקווה. לפי כתב האישום שהוגש על ידי הפרקליטות, בתאריך 16.05 אחזה הנאשמת, סייעת בגן, בזרועה של יסמין, הניפה אותה באוויר בחוזקה תוך שהיא הולכת ומטלטלת אותה והטיחה את גופה על מזרון לצד תינוק נוסף. אז נשכבה לצד התינוקות, כיסתה את ראשם וגופם בשמיכה עבה הידקה את השמיכה סביבם ונשענה עליהם עם פלג גופה העליון תוך שהיא עסוקה במכשיר הטלפון הנייד. הנאשמת הידקה את אחיזתה בהם ומנעה בכח כל ניסיון להשתחרר מאחיזתה.

לאחר כעשר דקות בהן שכבה הנאשמת על התינוקות הכלואים בשמיכה היא התרוממה מעליהם והתירה את השמיכה שהייתה כרוכה סביב ראשה וצווארה של יסמין. גם כשהבחינה הנאשמת כי התינוקת אינה מגיבה כיסתה שוב את ראשה בשמיכה ושבה לעסוק בטלפון הנייד שלה התינוקת נשארה מכוסה בשמיכה על גופה וראשה במשך כשעה וחמישים דקות עד שנמצאה ללא רוח חיים על ידי סייעת אחרת.