רחוב דרך חברון. צילום: ליהי שי שקלרניק

בעקבות ההוראה של המשנה לפרקליט המדינה, מומי למברגר לערוך בדיקה מקפת לכל מצלמות המהירות הנייחות של אגף התנועה, ועד לסיומה לא יינתנו דוחות תנועה, כפי שדווח השבוע לראשונה בחדשות 2, בדקנו היכן נמצאות מצלמות המהירות הנייחות ברחבי העיר.

מאגף התנועה של המשטרה נמסר: "מצלמות המהירות ממשיכות לתעד נהיגה במהירות מופרזת, החלטה לגבי המשך האכיפה תתקבל בתום הבדיקות".

 מפת מצלמות המהירות בירושלים

להלן רשימת מצלמות המהירות בירושלים:

צפון העיר – פסגת זאב:

1.בכיכר ברחוב סיירת דוכיפת –לכיוון מחסום חיזמא

2.צומת האלוף עוזי נרקיס עמיחי גידי פאגלין

3כביש 1 מזרח - צומת עם 437 והפניה לעיסוויה

כביש בגין:

4.צומת גולדה (463) ויגאל ידין - על הירידה ל-1 מזרח

5.לפני מחלף גבעת מרדכי

6.אחרי מחלף גבעת מרדכי

דרך חברון:

7.צומת דרך חברון ודניאל ינובסקי

8.צומת דרך חברון והתנופה

דרום העיר:

9.רחוב דב יוסף - לפני הכיכר

10.כביש 385 מזרח - עוקף הוולאג'ה ליד עין יעל - דו כיוונית

11.כביש 385 מערב - עוקף הוולאג'ה כק"מ מערבית למחסום - דו כיוונית

צילום: עידו ארז

בנוסף, במפה מצויינות שתי מצלמות נוספות מחוץ לעיר. האחת במחסום חיזמא, והשנייה בכביש 398 צפון/דרום - בין גבעת הארבעה לצומת בית סחור.

מאגף התנועה עוד נמסר: "בהמשך לבדיקות הנערכות למערכת מצלמות מהירות אוטומטיות (א'3), סוכם, בדיונים בין פרקליטות המדינה לאגף התנועה, כי לגבי דו"חות מהירות שהנפיקה המערכת, שטרם שולמו, והמועד האחרון לתשלומם טרם חלף, יוארך המועד האחרון לתשלום עד ליום 2.9.18 (כולל). אזרחים ששילמו דוחות מסוג זה, אינם צריכים לפנות למשטרה בשלב זה".

ההחלטה התקבלה בשל טענות חוזרות של בתי משפט ושל אזרחים לאי-דיוקים שגרמו לאזרחים לשלם דוחות בסכומים לא מוצדקים. עם זאת, למברגר הנחה את משטרת התנועה להמשיך לתעד את הפרות המהירות עד להעברת הנחיה אחרת בתום הבדיקות. דו"חות שיוכח שנבעו מתיעוד לא מדויק של עבירה – ייגנזו.