ערימות הזבל בשביתה האחרונה. צילום: לירן תמרי

שביתת עובדי העירייה אושרה: כפי שפורסם לראשונה במיינט ירושלים, בעוד שבועיים ועד עובדי העירייה ישביתו את כל השירותים העירוניים. יו"ר ההסתדרות מרחב ירושלים, דני בונפיל מבטיח שזו תהיה שביתה קשה יותר מהשביתה שהתקיימה מול האוצר.

ועדה לתיאום וביצוע בהסתדרות העובדים החדשה אישרה היום (ד') את הדרישה של יו"ר הסתדרות מרחב ירושלים, דני בונפיל להשבית את כל השירותים העירוניים בירושלים. הסכסוך הוא על שורה ארוכה של טענות בנוגע לתנאי העסקה של עובדי העירייה כגון: חוסר יישום ההסכמים הקיבוציים שנחתמו ויחסי העבודה, קליטת עובדים באמצעות קבלני כוח אדם מבלי לתאם עם ארגון העובדים דבר הפוגע בכוח הארגוני של העובדים, קבלת החלטת חד צדדיות כמו ביטול הסדרי חניה של עובדים תוך התעלמות שיטתית מנציגות העובדים ועוד.

בונפיל שפעל יחד עם ברקת בזמן השביתה מול האוצר אמר: "גם ברקת וגם ראש העירייה שיבוא אחריו צריכים להבין כל עוד העובדים לא נפגעים הכל יתנהל כשורה. אנחנו נאבק במידה והעובדים יפגעו ועכשיו כתוצאה מהתנהלות העירייה העובדים נפגעים".

עוד הוסיף: "אנחנו לא שמחים להשבית את העירייה. זו תהיה שביתה יותר קשה מזו שהתקיימו במחאה מול האוצר היא תכלול גם את מערכת החינוך ואנחנו מתנצלים בפני התושבים על כך. ברגע שהעובדים יקבלו את מה שמגיע להם השביתה תפסק".

המועמד לראשות העירייה ומחזיק תיק המינהלים הקהילתיים, משה ליאון, פנה לבונפיל וביקש ממנו לשקול שנית את השביתה ולעשות כל מאמץ כדי למנוע אותה. "הודעתי לו כי אהיה שותף מלא ומגשר במו"מ, כשרווחת העובדים ותושבי ירושלים לנגד עיניי", מסר ליאון.

העירייה: "אנו מקיימים שיח מתמיד עם ועדי העובדים וההסתדרות ובמסגרת זו מלובנות המחלוקות ומגושרים הפערים שמטבע הדברים קיימים. בעיריית ירושלים מערכת יחסי עבודה תקינה וטובה בזכות ההסכמה הרחבה שבין הנהלת העיר לארגוני העובדים בדבר חשיבות התרומה של עובדי העירייה לשגשוג העיר, והחשיבות לשמור על מסגרות התקציב העירוניות.

"בשנים האחרונות חל מפנה נהדר בכל הנוגע לצמצום הפערים בתנאי העסקת העובדים בעירייה והעובדים חשים בכך".