אברהם. צילום: לירן תמרי

״לא פעלתי באלימות נגד שוטרים", כך בפנים גלויות מספר אברהם, הצעיר שנעצר שלשום (ב') בהפגנת החרדים לאחר שהשוטרים ריססו את פניו בגז מדמיע.

אברהם עלה מהודו לפני כעשור, אמו מתגוררת בישראל ואביו נותר בהודו. הוא שירת בצבא בחיל הצנחנים, חדור מוטיבציה לעזור למדינת ישראל, הוכר כחייל בודד אך לא עשה לעצמו הנחות. במבצע 'צוק איתן' נהרג חברו הטוב ביותר ממארב של מחבלים ומאז הוא אינו מסוגל להתאושש ונועל את הנעליים הצבאיות של חברו. "היינו חברים בלב ובנפש אחרי שנהרג. אני מרגיש כמו שכרתו לי איבר מהגוף. הנעליים הצבאיות הם השריד האחרון שנותר לי ממנו", אומר בכאב ומאז הוא נועל אותם.שוטרים מרססים נער בגז מדמיע. צילום: לירן תמרי

אחרי שהשתחרר מהצבא, הוא החל לשתות וכך התגלגל לרחוב ומאז אין לו מקום דיור קבוע. הפגנת חרדים שבה נעצר לפני יומיים התפשטה לכיוון כיכר הדוידקה. הוא היה שם במקום הלא נכון ובזמן הלא נכון. כאשר אידי האלכוהול משתלטים עליו הוא הלך וניסה לחסום את הסוסים שפעלו במקום ופתאום מצא את עצמו בעין הסערה.

"לא התנהגתי באלימות ולא תקפתי. פשוט חשבתי שאני יכול לעצור את הסוסים", לאחר מכן שוטרים שהיו בקרבת מקום תפסו אותו בחוזקה, גררו אותו והתיזו עליו גז מדמיע. "לא התעמתי עם שוטרים, ולא התנגדתי", מסר בשיחה עם חדשות מיינט.

כיכר הדוויקה, הלילה. צילום: לירן תמרי

בסיום אמר בהרהור: "אולי אם אנשים טובים יעזרו לי למצוא עבודה טובה, אוכל להשתקם ולחזור להיות הפייטר שהייתי בצבא".

צילום: לירן תמרי

בתגובה לסרטון נמסר השבוע מהמשטרה: "מדובר בסרטון המציג את השתלשלות המקרה באופן חלקי ביותר וחוטא לאמת. החשוד הנראה בסרטון לקח חלק פעיל בהפרת סדר, במהלכה הפריע לעבודת פרשי המשטרה ואף תקף את סוסי המשטרה. שוטרים שהיו במקום הודיעו לחשוד על מעצרו בשל תקיפת שוטרים והפרת הסדר הציבורי ולאחר שהתנגד באופן פיזי למעצר תוך שמתעמת עם השוטרים, נאלצו להשתמש באמצעים העומדים לרשותם כחוק על מנת להשתלט עליו ולעצרו.

"משטרת ישראל תמשיך לפעול בנחישות, ללא פשרות וביד קשה נגד כל אדם המרשה לעצמו להפריע, לתקוף ולפגוע בשוטרים המבצעים עבודתם נאמנה לשמירה על הסדר הציבורי וחיי השגרה של האזרחים".