מעונות האוניברסיטה העברית. צילום: שלומי כהן

"יהודי נשחט אותך",כך קראו חבורת בני מיעוטים שתקפו את ברוך עדיקא(28), אב לשתי בנות מהגבעה הצרפתית במוצ"ש האחרון, עת שעשה את דרכו לחברו שמתגורר לא רחוק ממנו.

היום, מתאר ברוך את השתלשלות האירועים שהובילו לאלימות הקשה שהתרחשה באותו לילה. "נסעתי בקטנוע להתאוורר קצת אחרי שבת עמוסה עם בנותיי, כנראה שקצב הנסיעה לא מצא חן בעיני הרכב שנסע מאחורי. כאבא אני נוהג לנסוע בזהירות במיוחד שאני על קטנוע - סימנתי להם לעבור אותי, הם עצרו והחלו לקלל אותי ועם היד סימנתי להם להמשיך".

אלא שהנערים לא הסתפקו בעצירת הרכב ובקללות. "הם חסמו אותי עם הרכב, ניסיתי לחזור אחורה אבל היה מאוחר מידי. הם תפסו את הקטנוע מאחורה והפכו אותי יחד איתו. קיבלתי במשך ארבע דקות בעיטות בכל חלקי הגוף שאחד מהצעירים צועק ׳יהודי נשחט אותך׳, אם לא הייתי עם קסדה לא הייתי כאן היום".

ברוך עדיקא. צילום: פרטי

מה עובר לך בראש כשאתה שרוע על הכביש ומוכה על ידי הצעירים?
"רק קיוויתי לצאת מזה בחיים, לבנות שלי ולקוות שאשאר בלי נכות".

למזלו של ברוך מאבטחים של מעונות הסטודנטים באוניברסיטה ראו את ההתרחשות ומיד הגיבו. "הם שלפו נשקים לעבור הצעירים, הייתי מקופל ושמעתי את אחד המאבטחים אומר להם לכבות את האוטו. לקח לי כמה דקות להתקשר למשטרה, הראש שלי היה מזועזע, תוך דקות הגיעו כוחות גדולים של משטרה".

על החיים בשכונה הנושקת לכפרים ערבים הוא מסביר: "כל שבת הם נוהגים בפרעות בשכונה, לפני כשבוע ראיתי שדיווחו בקבוצת הוואטסאפ השכונתית ששני חברה ערבים עקבו אחרי ילדה בת 14, מידי פעם יש בוואטסאפ של השכונה מקרה שהוא לא נעים.למרות האירוע החמור הוא מדגיש  ״אני לא מפחד אבל זה מחזק את הרצון ללכת ולהוציא רישיון לנשק מה שלא רציתי להכניס לבית , אני אף פעם לא אמנע מעצמי לצאת מהבית בגלל פחד שמשהו יקרה".

המשטרה: "עם קבלת הדיווח הגיבו השוטרים במהירות והגיעו למקום תוך זמן קצר שם פגשו במתלונן ובחשודים. לאחר מעצרם נגבו עדויות ראשוניות ונפתחה חקירה במסגרתה נחקרו החשודים. בשל החקירה שעודנה מתנהלת, בשלב זה לא נוכל לפרט מעבר לכך.

"נמשיך לחקור במקצועיות וביסודיות כל תלונה או דיווח המתקבל במשטרה, וזאת במטרה להגיע לחקר האמת בזמן הקצר והמהיר ביותר".