שוק מחנה יהודה. למצולמים אין קשר לכתבה. צילום: רפי קוץ

מקום הבילויים לצעירים בסופי שבוע בשוק מחנה יהודה הולך ופושט צורות שונות. בבוקר הוא שוק ססגוני ובערב הוא הופך למקום בילוי לצעירים. אלא שעתה צץ בו גם אלמנט נוסף, בין מטרדי הרעש, ארובות פיראטיות שהוקמו צמוד לבתי מגורים וחסימות מעברים, בין הסמטאות המפותלות וההמולה מתבצעות בו עסקאות סמים.

בכתב האישום שהוגש לאחרונה נגד סוחר סמים תועד תמלול עסקת סמים שבוצעה בשוק מחנה יהודה בין צעירה לסוחר והובאה כחלק מהראיות בתיק החקירה. כמו כן, המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו עד לתום ההליכים.  בהתכתבות בין הלקוחה לסוחר מבקשת הצעירה לרכוש סם מסוג LSD (אסיד), הנחשב לאחד מהסמים הקשים ביותר, לה ולחברותיה בשביל 'לשדרג' את חווית היציאה בשוק.

תיעוד השיחה:

יום לאחר המפגש נערכה שיחה נוספת בין הצעירה לסוחר:

גורמים במשטרה ציינו כי "אכן מתקיימת במתחם השוק פעילות משטרתית ענפה הן באופן גלוי והן באופן סמוי, ובאמצעות יחידת השיטור העירוני המטפלת בתחום עבירות הקמת הרעש, אלכוהול וסמים".

חבר מועצת העיר, אריה קינג אמר בשיחה עם מיינט ירושלים כי מספר תושבים כבר פנו אליו ו"הציגו תמונה עגומה בה סוחרי הסמים מתיישבים על ספסלים שונים במרחב העירוני, ומידי כמה דקות מגיע קונה, ככה כסרט נע. במקרה אחר תושבת אחד הבניינים הציגה סיטואציה שהיא ובני משפחתה חזרו מאירוע משפחתי בשעות הלילה והופתעו לגלות בחדר המדרגות סוחר שמנצל את חדר המדרגות לצורך תיווך ומכירת סמים, והכל בסביבה עירונית ולעיני ילדי האזור".

שוק מחנה יהודה. למצולמים אין קשר לכתבה. צילום: שלומי כהן

עוד הוסיף: "התיאורים שהגיעו אלי מתושבי האזור מוכיחים שהמקום לא חסין וזה לא רק מפגע סביבתי אלה פגע חברתי חמור מאוד".

"אין להקל ראש במגמות השליליות המתחוללות באזור השוק. ככל שעובר הזמן את מקומם של המבוגרים והסטודנטים שבאו לבלות בלילות בשוק, תופסים יותר ויותר בני הנוער (קטינים) שמגיעים להשתכר ולעשן סמים במתחם, לצד תופעות חמורות של ונדליזם ואלימות", מסר יו"ר מינהל קהילתי לב העיר, ד"ר אופיר לנג, "חשוב להבין שהאחריות על איכות חייהם, בריאותם ובטיחותם של התושבים מוטלת בראש ובראשונה על הרשות המקומית, כולל בטיפול מול הרשויות השונות, ולכן עליה להתערב בנושא לאלתר".