כיכר ציון. צילום: לירן תמרי

מתנגדים ראשונים לשדרוג כיכר ציון: ועד הסוחרים בשכונת נחלת שבעה יוצא נגד עבודות הפיתוח והתשתיות שהחלו להתבצע בכיכר ציון לפני כשבועיים. הטענה: המכירות של בתי העסק ירדו בכמעט 50 אחוז ולקוחות אינם פוקדים אותם.

כפי שפרסמנו, הכיכר המפורסמת תעבור שדרוג נרחב ובו יוצבו במות ישיבה, שקעי טעינה חשמליים, 30 עצים מסוגים שונים ותיאטרון ישיבה. למרות שפורסם בתקשורת כי הכיכר החדשה תיקרא על שמה של שירה בנקי ז"ל שנרצחה במהלך מצעד הגאווה ב-2015, מהעירייה נמסר כי אין כל כוונה לשנות את שם כיכר ציון.

ועד הסוחרים טוען עוד כי העירייה לא תיאמה את ביצוע העבודות עימם והעבודות מתבצעות בקצב איטי והצפי הוא שהן תמשכנה כחצי שנה. לטענתם הגורמים המבצעים את העבודות בשטח אינם מגיעים באופן יום יומי לכיכר ואינם מזרזים את ביצוע העבודות.

יאיר בעל עסק ברחוב: "תמוה מדוע עבודה שבמקום אחר צריכה להימשך לכל היותר חודש - חודשיים אמורה להסתיים בעוד חצי שנה. כיכר ציון מהווה ציר גישה מרכזי לרחוב וביצוע העבודות הפחית באופן משמעותי את התנועה".

עוד מלין יאיר על העיתוי בו בחרה העירייה להתחיל את הפרויקט: "אנחנו נמצאים בעיצומה של עונת התיירות ובתחילת הקיץ שתי תקופות שאמורות להיות עמוסות מבחינת עבודה עבורינו. היה ראוי שהעבודות יתחילו בתקופה פחות עמוסה, גם ככה לא פשוט להתפרנס בעיר שלנו. במקום שנראה בכיר עשרות פועלים שעובדים במרץ על מנת לסיים את הפרויקט האתר לא מאויש ולא מתבצעות בו עבודות כבר שבוע".

תגובת העירייה וחברת 'עדן': "העבודות החלו לפני מספר ימים לאחר תיאום מול העירייה והמשטרה, תוך תיאום מלא מול הסוחרים בסביבת הפרויקט בטרם תחילת הביצוע. בימים האחרונים ועקב עיד אל פיטר אכן מתבצעות עבודות בעצימות נמוכה יותרהחג מסתיים היום ומחר יתחדש קצב העבודות. עם סיום העבודות ייהנו התושבים והסוחרים מכיכר חדשנית ומודרנית המושכת אליה אלפי אנשים מדי יום שיביאו לעלייה בפדיון העסקים".