יהודית אברמס. צילום: ששון תירם

טקס פרסי היוצר של חברת WeWork נערך שלשום בפיס ארנה בירושלים ובמסגרתו חולקו פרסים למיזמים שונים בתחום העסקים, ארגונים ללא מטרת רווח ולמצטיינים בתחום האומנות. במקום הראשון בתחום מיזמי העסקים זכתה חברת הסטארט-אפ הירושלמית MonitHer, שמפתחת מערכת אולטרא-סאונד ידנית לשימוש ביתי בידי נשים, כדי לבדוק רקמות באזור החזה, במטרה לאבחן את סרטן השד בשלביו המוקדמים ביותר. מתוך 770 אלף דולר בסך הכל פרסים שחולקו אתמול בארינה, זכתה MonitHer בפרס של 360 אלף דולר כשלבמה עלתה לקבל את הפרס מייסדת החברה, יהודית אברמס.

חברת WeWork נוסדה בשנת 2010 על ידי אמריקאי-ישראלי בשם אדם נוימן, כשהרעיון המרכזי והמהפכני שלה היה יצירת מרחבי עבודה שיתופיים גדולים שמיועדים לכל מי שזקוק למרחב עבודה. הגודל הביא להוזלה בעלויות ההשכרה, וסביבת העבודה המשותפת אמורה לעודד יצירתיות ושיתוף פעולה בין החולקים את חלל העבודה. הרעיון הצליח כל כך, והיום החברה מחזיקה מעל 150 מרחבי עבודה ברחבי העולם ושוויה בשוק מוערך ביותר מעשרים מיליארד דולר.

יהודית אברמס מקבלת את הפרס בשם MonitHer. צילום: ששון תירם

'אירוע פרסי היוצר' התקיים בפעם הראשונה בשנה שעברה כאשר החברה חילקה פרסים בשווי 20 מיליון דולר ליוצרים וליזמים נבחרים בקהילות ברחבי העולם, כשהתנאי הוא שהיצירה תהיה מהסוג שתורם לקהילה. בשנה שעברה נערך הטקס בתל אביב, והשנה, לקראת פתיחתו של מתחם WeWork בירושלים, במבנה המשביר הישן ברחוב המלך ג'ורג' בעוד מספר חודשים, הוחלט לקיים את הטקס בהיכל הפיס ארנה בעיר.

במקום השני בטקס 'פרסי היוצר' בתחום המיזמים העסקיים, ובפרס של 180 אלף דולר, זכתה חברת SensPD שמפתחת מכשיר לגילוי אוטיזם בשלבים הראשונים של התפתחותם של ילדים. בקטגוריית הארגונים ללא מטרת רווח זכתה עמותת 'קיימא', במקום הראשון ובפרס של 72 אלף דולר. העמותה מפעילה חווה חינוכית חקלאית סמוך לשכונת עין כרם בה שוהים ועובדים בני נוער אשר נפלטו מהמסגרות הרגילות. במקום השני בקטגוריה זכתה רשת בתי הספר של עמותת 'יד ביד: המרכז לחינוך יהודי ערבי בישראל', ולמקום השלישי הגיע ארגון 'יוצרות' שמסייע לנשים לצאת ממעגל הזנות.

נטע ברזילי בטקס פרסי היוצר של WeWork. צילום: ששון תירם

עוד ארגון שזכה אתמול בפרס התרומה לחברה על ידי חבר ב-WeWork, הוא 'נחשונים', ששם לו למטרה לעודד צמיחה של עסקים קטנים וארגונים ללא מטרות רווח באזורי הפריפריה. בתחום האומנות זכתה בפרס להקת האינדי-פולק הישראלית The Angelcy שגם הופיעה באירוע.

אומנים נוספים שהופיעו בטקס היו זוכת האירווזיון נטע ברזילי, אביב גפן והטעויות, אומן החושים ליאור סושרד, כשאת הטקס כולו הנחתה הדוגמנית עדי נוימן, אחותו הגדולה של אדם נוימן, מנכ"ל WeWork שההעביר במהלך הטקס סדנת אומן, בנושא השפעה של יזמים על ערים, יחד עם ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת.