ישיבת מועצת העיר. צילום: לירן תמרי

האם שוב פעילות מתחם התחנה בסכנה? ברוב של 16 חברי מועצה מול 11 שהתנגדו, אושרה הערב (א') הצעת הסיעות החרדיות להגיש עררים על ההחלטה של הוועדה המחוזית לתכנון ובניה למועצה הארצית בנושא פעילות מתחם התחנה. לצורך כך העירייה תשכור עורכי דין חיצוניים.

הצעתם של חברי המועצה החרדים אושרה הערב (א') כאשר המועמד לראשות העירייה, משה ליאון נעדר מהצבעה בפעם השנייה. "מועצת העיר הפכה לבימת שיסוי בין מגזרים, ולכן לא אגיע לדיון הערב", כך נימק ליאון בהודעה שפורסמה היום. 

בישיבה רצו חברי המועצה החרדים להניח על שולחן המועצה חוות דעת מנוגדת לחוות הדעת של היועמ"ש לעירייה.

בחוזר שהגיש לברקת היועץ המשפטי לעירייה, עו"ד אלי מלכה, הוא התייחס לבקשה אותה הגישו הסיעות החרדיות: ״מצבור המלבושים של אותה בקשה, ההיעדר הבולט של הנימוקים בעניין עלולים ללמד על ניסיון לקבל החלטות לפרוטוקול בלבד-בלתי ישימות אשר אין בהן תכלית״.

המועמד לראשות העירייה, עופר ברקוביץ' (התעוררות) אמר בדיון: "המתחם הוא פיתרון בעיר ולא הבעיה, המקום בו חיים ביחד. מסעדות כשרות לצד לא כשרות, צריך לשמור על ירושלים של כולם. הייתי שמח אם כולם היו שומרים על ירושלים תחת הסדר הסטטוס קוו וחוקי העזר העירוני".

מראש העירייה ניר ברקת נמסר: "אי אפשר לדמיין היום את ירושלים בלעדיו. לצערי, לקראת עונת הבחירות, מנסים גורמים שונים לאיים על הסטטוס קוו, ובכל מיני תרגילים פוליטיים במועצת העיר מאיימים לסגור את מתחם התחנה בגלל שחלקים בו פועלים בשבת. הסטטוס קוו בעיר מכבד את השבת ואומר שיש מסעדות ומקומות בילוי פתוחים בשבת, ואין מסחר בחלק היהודי של העיר. זו פשרה חברתית שמאפשרת לנו לחיות יחד. מתחם התחנה מוסיף ערך גדול לירושלים ונותן מענה גם בשבתות לציבורים שונים בעיר - למגזר החילוני, למגזר הלא יהודי ולתיירים רבים. מתחם התחנה יישאר פתוח, בהתאם לחוק ולסטטוס קוו, כי בירושלים יש מקום לכולם וחשוב שכולם ירגישו בה בבית".