היום הראשון של השביתה בחודש ינואר. צילום: לירן תמרי

מחרתיים בבוקר (ה') העיר תתמלא בזבל, לא תתקיים קבלת קהל בעירייה ולא יחולקו דו"חות חניה - שביתת עובדי העירייה תצא לדרך יומיים לפני סיום הלימודים בבתי הספר היסודייםכפי שפורסם לראשונה במיינט ירושלים, השביתה תיכנס לתוקף ביום רביעי בערב לאחר שיתקיימו שיחות מול הנהלת העירייה כדי להגיע להסכמות והבנות. 

הדיונים יימשכו החל מהיום (ג') בשעות הערב ויתקיים עד למחרת בערב (ד'). ההחלטות על היקף ההשבתה יתקבלו בתיאום עם ההסתדרות במחוז ירושלים ותימסר הודעה מסודרת ברביעי בשעות הלילה בנושא, כך שהשביתה תחל בחמישי בבוקר. 

מדובר בהפסקת פינוי אשפה, השבתת פקחי החניה, ביטול קבלת קהל באגפי העירייה השונים ואף השבתת הסייעות בגני הילדים דבר שיביא לסגירת הגנים ביומיים האחרונים של  שנת הלימודים.

יו"ר ועד העובדים בעירייה, אביחי אברהם אמר לחדשות מיינט: "נעשה הכל כדי לא להשבית את העירייה. הדיונים היום מתוכננים להיות עד שעות הערב המאוחרות. יחד עם זאת לא נוותר על זכויות כה רבות שהעירייה מחויבת להעניק לעובדים".

יו"ר ההסתדרות מרחב ירושלים, דני בונפיל הבטיח שזו תהיה שביתה קשה יותר מהשביתה שהתקיימה מול האוצר. "אנחנו לא שמחים להשבית את העירייה. זו תהיה שביתה יותר קשה מזו שהתקיימו במחאה מול האוצר היא תכלול גם את מערכת החינוך ואנחנו מתנצלים בפני התושבים על כך. ברגע שהעובדים יקבלו את מה שמגיע להם השביתה תפסק", מסר אז בנופיל.

מהעירייה נמסר: "בין הצדדים מתקיים שיח במטרה לגשר על הפערים והמחלוקות הקיימים".

בחודש ינואר האחרון ראש העריייה ניר ברקת הודיע על מצב חירום בירושלים. מספר ימים לאחר מכן פרצה שביתה של ועד עובדי העירייה שיצאו והשליכו זבל בכניסה למשרד האוצר ומחו על פיטורי 2,150 העובדים. לאחר מספר שעות הסתיימה השביתה והושג הסכם בין ברקת לשר האוצר משה כחלון.