מוריס. צילום: עידו כהן

'סיפורי רוק אנד רול': זו היתה שמה של סדרת ההרצאות אותה היה נוהג להעביר הזמר הירושלמי, מוריס, שהלך לעולמו השבוע לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן.

מוריס (צרפתי), היה חבר במהלך העשור הראשון של שנות האלפיים בלהקת הפּאנק הירושלמית 'סרטן השד', בה היה חבר גם מוזיקאי הטראנס 'סקאזי', ובשנים האחרונות הנהיג את הרכב הפּאנק המזרחי 'מוריס והאזבסטונים'. היה היסטוריון של רוק אנד רול ומספר סיפורים, והיה במהלך העשור השביעי לחייו בעת מותו.

מוריס נולד בטוניסיה, עלה ארצה בגיל 9, וגדל בעכו. בצבא שירת בחיל המודיעין ולאחר מכן עבר לחיות בירושלים, בדירה במרכז העיר, ועסק במוזיקה עד מותו השבוע. הובא למנוחות בבית הקברות בהר הזיתים.  

"אני יודע ששנאת את ההגדרה 'מספר סיפורים'", ספד לו חברו, האומן הירושלמי גילי 'דה קיד' לוי, בפוסט שפרסם בפייסבוק. "גם את ההגדרה 'היסטוריון רוק' שנאת, כי, אני מנחש, היסטוריון זה מישהו שנרדם לתוך האוכל שלו באקדמיה ורוק זה ההיפך".

"הסיפור של מוריס זה עליית הרוק בארץ, הבמה החשמלית בשנות השישים, תור הזהב בפרגוד של סוף השמונים, בית חם והפאנקיסטים של שנות התשעים, הלייבל פאקט וחנות התקליטים באלאנס של תחילת האלפיים, אוגנדה של המילניום החדש, ורדיו רעש האוור של העשור הראשון", ניסה לוי לתמצת את חייו המוזיקלים של מוריס. "חוט שני שעבר תמיד לצד כל דבר טוב שיצא מהעיר הזו. נראטיב שנתווה מאז ועד היום והדביק את כל החלקים על הפאזל".