הדו"ח שקיבל דוכן חב"ד. צילום:  נהוראי שבת

הסערה סביב מתן דו"ח לדוכן חב"ד בתחנה המרכזית ביום שישי האחרון מסרבת לגווע. למרות ההצהרה החד משמעית של העירייה עוד באותו היום כי הדו"ח בוטל בעקבות התערבותו של ראש העירייה ניר ברקת, למיינט ירושלים נודע כי ההחלטה התקבלה ללא ידיעת המחלקה משפטית ועל כן הדו"ח נותר על כנו. חברת מועצת העיר, ד"ר לורה ורטון טוענת כי הבוקר (ג') נערכה שיחה בינה ובין היועץ המשפטי לעירייה, עו"ד אלי מלכה ובה נודע לה כי נכון לעכשיו הדו"ח לא בוטל.

"לאחר בירור עם היועץ המשפטי לעירייה, מסתבר שבניגוד למה שאמר ברקת, הדו"ח לא בוטל וטוב שכך", מסרה למיינט ירושלים. "כנציגה של הציבור, תפקידי להגן גם על האזרח הקטן מול אינטרסם ובעלי השפחה שמנסים לנצל את כוחם".

בפוסט ויראלי שפורסם בפייסבוק מתחו מקורביו של בעל הדוכן ביקורת על המעשה בו ניתן דו"ח של 485 שקלים כאשר הנימוק לדו"ח הנחת מכשול ברחוב. לאחר מספר שעות ולאחר התערבות של ראש העירייה ניר ברקת, נמסר כי הדו"ח בוטל.

הדו"ח שקיבל מהעירייה. צילום: נהוראי שבת

מהעירייה נמסר אז: "לבקשת ראש העירייה ניר ברקת ובתיאום עם התובע העירוני יובהר למפעיל הדוכן כי הקנס שניתן לו יבוטל ובעל הדוכן יתבקש להסדיר את המשך פעילותו כחוק, באופן שיניח את דעת כל הצדדים ועל פי הנוהל העירוני״.

במכתב ששוגר על ידי חברת מועצת העיר, לורה ורטון ללשכת ראש העירייה היא מותחת ביקורת על ״הכניעה לבריונות״ כדבריה. "אותו דוכן, בלי שום קשר לתוכנו, עמד במקום שחסם את התנועה, התרחב לממדים שכבר אי אפשר להתעלם מהם וכלל הנראה עסק במכירת חפצים באופן בלתי חוקי והשמיע מוזיקה מחרישה. נורא בעיני שבמקום לתת גיבוי לאדם שמילא את תפקידו, שכפוף לך ופעל על פי הנחיות ברורות וכתובות, בחרת להתקפל לבריונות ופופוליזם ונתת גיבוי למי שמצפצף על העירייה והפר בבוטות את הסדר הציבורי. לצערי הקידום הפוליטי שלך ורצונך לרצות את הגורמים שפועלים כמאפייה בתוך העירייה היו יותר חשובים לך מבירור העובדות", לשון המכתב.

יו"ר סיעת יהדות התורה יעקב הלפרין: "יש הליך פרוצדורלי לביטול דו"חות. ההליך לוקח זמן מה ולא מהרגע להרגע. כרגע אני בקשר עם היועץ המשפטי של עיריית ירושלים לביטול הדו"ח, שלא היה אמור להינתן מלכתחילה, וניתן אך ורק בגלל לחצים מהשמאל הקיצוני בבירה. כמו כן, אני פועל להסדיר את הרישיון לדוכן, כפי שביקש ראש העירייה".

העירייה: "כפי שנאמר הנושא יוסדר עם בעל הדוכן מתוך רצון להגיע להסכמות רחבות שייתרו את הקנס".