רוכב רולר בליידס. צילום: יואב דודקביץ'

רוכב רולר בליידס אמיץ במיוחד מצא דרך יוצאת דופן לנסוע מהר יותר כשהוא תופס את הרכבת הקלה בקרון האחרוי ונותן לה להסיע אותו בזמן שהוא רכוב על הרולר בליידס.

האירוע התרחש היום (ד') בשעות הבוקר, כשאשר עשרות הולכי רגל ונהגים הבחינו באחד מקרונות הרכבת לפתע ברוכב רולר בליידס לבוש בחולצה לבנה תופס את קרון הרכבת באזור המלונות בבית הכרם ונעזר בה כדי לנסוע מהר יותר.

במשך דקות ארוכות הרוכב נתלה על הרכב עד שירד ממנה. הנוסעים לא הרגישו ברוכב מאחר והוא היה בסוף הרכבת.

מסיטיפס הרכבת הקלה נמסר: "לצערנו אנו מתמודדים פעם אחר פעם עם תופעה מסכנת חיים ומדאיגה של אזרחים הרוכבים על רולרבליידס אופניים וכדומה, ונוסעים על מסילות הרכבת הקלה תוך כדי שהם נתלים ונצמדים לקרונות הרכבת ובכך מסכנים את חייהם ואת חיי הנוסעים ברכבת.

"מלבד העובדה שמדובר בעבירה על החוק הגוררת קנס והפרעה של ממש לנסיעת הרכבת, זוהי גם תופעה מסוכנת הן לרוכבים עצמם במקרה של תאונות עם רכבות והן לנוסעי הרכבת הקלה במקרה של בלימה פתאומית או תאונה.

"למזלנו, עד היום מרבית האירועים הללו הסתיימו עם נפגעים ברמה קלה עקב ערונתם ומקצוענותם של נהגי הרכבת, אך לא לעולם חוסן. תחום המסילות הרכבת בעיר מיועד לרכבת הקלה בלבד ונסיעה בתחום המסילות הינה חוסר אחריות, עבירה על החוק וסכנה חמורה לציבור. אנו קוראים לרוכבים לא להיכנס לתחום המסילות ולשמור על חוקי התנועה שנועדו לשמור על החיים".