פשיטת המשטרה. צילום: דוברות המשטרה

שוטרים וכוחות שב"כ פשטו השבוע על בית משפחתו של מחבל, עלא הישאם חוסיין אבו דהיים, שקיבלו כספים, תמיכה ומימון מארגון חמאס.

הפעילות שבוצעה אתמול בבוקר הינה נדבך נוסף במכלול הפעילות המתבצעת על ידי משטרת ישראל וגופי הביטחון למניעה, סיכול ומעצר של גורמים המעורבים בפעילות פח"ע וטרור באופן ישיר בירושלים וכן כנגד אלו המעודדים ותומכים במחבלים על מנת לאפשר שגרת חיים בטוחה לאזרחי ישראל.

הכסף שאותר. צילום: דוברות המשטרה

לאחר פעילויות סמויה ואיסוף מודיעין הכוחות פשטו על בית משפחת המחבל שביצע את פיגוע הירי בישיבת מרכז הרב בירושלים בשנת 2008 ורצח 8 תלמידי ישיבה.

כוחות המשטרה שערכו חיפוש בבית, תפסו כסף מזומן בסך כולל של כ-43 אלף שקלים בכסף ישראלי ומטבע זר. הכסף חולט והוחרם עפ"י צווי החילוט המינהליים.

בשנה החולפת (2017) חילטה המשטרה באמצעות הצווים המנהליים, סכום כולל של כ-300 אלף שקלים, רכבים ותכשיטים בביתם של יותר מ-7 משפחות שקיבלו תמיכה וסיוע מארגוני הטרור.

"המשטרה לא תאפשר תמיכה כספית או אחרת של ארגון טרור במשפחות מחבלים שביצעו פיגועי טרור קשים ורצחניים. מעורבות של תושבי ירושלים בפעילות כזו או אחרת הממומנת על ידי חמאס הינה עבירה חמורה ומהווה ניסיון דריסת רגל של ארגון הטרור בתוך ירושלים. משטרת ישראל וגופי הביטחון ממשיכים לפעול בנחישות על מנת להגיע לכל מי שקיבל כספי טרור , הביע תמיכה ועידוד בפעילות טרור , רכושם יחולט והם יועמדו לדין", נמסר מהמשטרה

צילום: דוברות המשטרה