מאיר תורג'מן בהארכת המעצר. צילום: ליהי שי שקלרניק

המשך הרחקה מכיכר ספרא: בית המשפט המחוזי קבע השבוע (ד') כי סגן ראש העירייה וממלא מקומו, מאיר תורג'מן יורחק ב-90 יום נוספים מהעירייה, התיק בעניינו יועבר לפרקליטות בעוד כעשרה ימים.

המשטרה עתרה לבית המשפט המחוזי בראשון לציון בבקשה להאריך את התנאים המגבילים שהוטלו על מאיר תורג'מן, סגן ראש העירייה וממלא מקומו בעוד 90 ימים בית המשפט המחוזי בראשון לציון קיבל את בקשתם

נציג המשטרה בדיון הסביר את מטרת הבקשה להארכה. "מטרתה של הארכה היא כפולה", אמר בפתח דבריו בדיון, "העיקרית שבהן היא מניעת ביצוע עבירות דומות והכוונה במקרה הזה לשני סוגים של עבירות, גם העבירות העיקריות המיוחסות למשיב, קרי, שוחד, מרמה והפרת אמונים וגם שיבוש".

עוד הוסיף נציג המשטרה כי חומר החקירה יעבור לפרקליטות בתוך כעשרה ימים "מדובר בהיקף גדול של חומרים, סדר גודל של כ-30 קלסרים".

סנגורו של תורג'מן, עו"ד איתן פלג, תהה במהלך הדיון במה שונה עניינו של תורג'מן מעניינם של ראשת עיריית נתניה, מרים פיירברג וראש עיריית ראשון, לציון דב צור שנחשדו בעבירות דומות והוחזרו לכהן בתפקידם גם אם במגבלות מסוימות בהסמכת המשטרה. "עצם חזרתו לתפקיד בעירייה יש בה פוטנציאל לביצוע העבירות", השיב נציג המשטרה

עו"ד פלג התייחס גם לסוגיית התמודדותו של תורג'מן לראשות העירייה. "הוא נבחר ציבור ורואה עצמו מועמד גם בבחירות הקרובות", אמר בדיון, "הדבר הזה, אי הוודאות, והדבר שתלוי ועומד פוגע בזכותו החוקתית להיבחר, זו מכת מוות ליכולתו להיבחר בבחירות הקרובות".

שופט בית המשפט המחוזי בראשון לציון, גיא אבנון, קיבל את בקשת של המשטרה להמשך הארכת התנאים המגבילים. "לא מצאתי לנכון לאפשר חזרתו של החשוד לעבודה בעירייה בתפקיד כלשהו", קבע השופט והוסיף, "קיים חשש ממשי כי מתן אפשרות לחשוד לחזור ולעבוד בעירייה בכל תפקיד שהוא, יאפשר לו לחזור ולבצע עבירות באותו סוג". 

תחילת הפרשה לפני כשלושה וחצי חודשים, אז תורג'מן נעצר בחשד לעבירות שוחד, הלבנת הון, שימוש לרעה בכוח המשרה ועודתורג'מן נחשד כי קיבל כספי שוחד בתמורה לקידום פרויקטים של אנשי עסקים ומקרוביו בעיר. מאז הוא שוחרר למעצר בית שהסתיים והוא הורחק מהעירייה. בתחילת חודש מאי נאסר עליו לעסוק בתפקידיו השונים בעירייה, זאת מעבר להרחקה הפיזית מהעירייה ומגורמים המעורבים בחקירה. תורג'מן ערער על כך ובקשתו נדחתה. לפני כשבוע התקיים דיון נוסף בבקשתו לעיין מחדש בתנאים המגבילים אך בקשתו נדחתה גם כן