אורט רמות. צילום: שלומי כהן

היחסים בין משרד החינוך למנח"י ממשיכים להתדרדר. המשרד הודיע במכתב תשובה לעתירת הורי התלמידים בבית הספר 'אורט רמות' כי הוא מתנגד להעברת המבנה לאולפנת "נווה רוחמה". כעת העברת בית הספר נמצא בסיכון, בדיוק כפי שקרה לפני מספר שבועות עם ביה"ס ברנדט.

עד לפני מספר שבועות נראה היה שהיחסים בין מחוז ירושלים במשרד החינוך לבין מנח"י (מינהל החינוך בעיריית ירושלים) נמצאים בשיא פריחתם. תיאום מלא, עבודה משותפת ויחסים טובים בין מנהל המחוז, מאיר שמעוני לבין ראש מנח"י, אביב קינן. אולם בשבועות האחרונים אנו עדים להתדרדרות חדה ביחסים, כאשר משרד החינוך החליט לצאת בפומבי נגד המדיניות של מנח"י ושיבש את ההכנות לפתיחת שנת הלימודים החדשה.

בתחילת השבוע שלח משרד החינוך את תשובתו לעתירת הורי התלמידים ב"אורט רמות", שלאחרונה התבשרו כי יאלצו לנדוד לגבעת רם ולפנות את המבנה לטובת אולפנת "נווה רוחמה". בתשובת המשרד לעתירה, שהוגשה ע"י המועמד לראשות העירייה עו"ד יוסי חביליו, נכתב: "היה על העירייה לפנות למשרד החינוך בבקשה מתאימה בעניין זה (העברת בית הספר לנווה רוחמה) ולפעול בהתאם להחלטת משרד החינוך. לאור האמור, עמדת משרד החינוך היא כי לא בוצעה פנייה אליו מטעם הרשות המקומית להעברת מוסד החינוך נווה רוחמה, ולפיכך לא ניתן להעביר את המבנה".

תשובת משרד החינוך היא קריטית לשם העברת המבנה, ונראה כי גדלו הסיכויים כי בית המשפט יוציא צו ביניים להעברת בית הספר הממלכתי אל מחוץ לשכונה. כזכור, בחודש יוני השיב משרד החינוך לעתירה דומה, הפעם בנוגע להעברת בית הספר "ברנדט" שבנווה יעקב, ובעקבותיה בית המשפט ביטל את העברת המבנה לבית הספר החרדי "בית יעקב" ובכך קבע תקדים והצר את כוחה של מנח"י. כעת נותר לחכות להחלטת בית המשפט בנוגע לאורט רמות, התיכון הממלכתי היחיד בשכונת רמות.

עו"ד יוסי חביליו, המייצג את הורי התלמידים ומתמודד לראשות עיריית ירושלים: "אני שמח שמשרד החינוך תומך בעתירה, שוב אנחנו רואים שעיריית ירושלים פועל שלא כדין. חשוב מאד להשאיר את בית ספר אורט רמות במקומו לטובת הציבור החילוני והדתי ברמות. כשאהיה ראש העירייה אני אדאג לכולם ולא יהיה צורך לרוץ לבתי משפט".

עו"ד יוסי חביליו. צילום: פרטי

העירייה: "אנו מיישמים בשכונת רמות אסטרטגיה של חיזוק השכונות והקהילה באמצעות חיזוק בתי הספר המצליחים והצמחתם. המהלך ברמות זוכה לתמיכה מקצועית רחבה של רשת אורט, רשת בני עקיבא ומחוז ירושלים במשרד החינוך. בעתירה שהגיש המתמודד לראשות העיר עו"ד יוסי חביליו בשם כמה הורים שחלקם הלא מבוטל כלל אינם תושבי ירושלים יש ערב רב של טענות לא ענייניות.

"למרבה הצער הייעוץ המשפטי במשרד החינוך מיהר להגיב לעתירה בלי לבדוק את העובדות ושחרר תגובה מלאת חורים כמו גבינה שוויצרית. עובדתית הגורמים המקצועיים במשרד החינוך מכירים על בוריין את תכניות העירייה, הסכימו ובירכו עליהן. אין כל צורך להיזדקק לאישור משרד החינוך וחבל שעודף אמביציה של משפטנות יתר גוררת את המשרד לטעויות וליצירת כאוס במערכת שתוצאותיו יהיו סבל לתלמידים ופגיעה בפיתוח מערכת החינוך הירושלמית".