סימה ויזמן ז"ל. צילום: באדיבות המשפחה

יישוב אדם באבל: סימה ויזמן (סייג), אם לשלושה נפטרה מסיבוכים בלידה. בעלה שהה באותו הזמן בחו"ל וקיבל את הבשורה כשנחת.

השבוע בשעת לילה מאוחרת הגיעה סימה ויזמן (33) תושבת היישוב אדם למרכז הרפואי שערי צדק ללדת. ויזמן, לה שני ילדים נוספים, הגדולה צפויה לעלות לכיתה א', הגיעה ללא בעלה ששהה באותה העת בחו"ל.

במהלך הלידה חוותה ויזמן דום לב ונשימה בעקבות תסחיף מי שפיר, ובשל כך הוחלט על ידי הצוות הרפואי לחלץ את התינוקת בניתוח קיסרי. ויזמן חוברה למכונת לב-ריאה והועברה במצב קשה ליחידה לטיפול נמרץ וביתה התינוקת הועברה במצב טוב לפגיית בית החולים. כמה שעות לאחר מכן נפטרה היולדת הטרייה, חרף מאמצי הצוות הרפואי לייצב את מצבה.

בעלה של ויזמן, שכאמור שהה באותה העת מעבר לים, קיבל הודעה על מצבה של אשתו כבר עם הסתבכות הלידה ומיהר לעלות על טיסת חירום ארצה. אמש (ג') הגיע ביום פטירתה בשעת לילה ואת ההודעה על פטירתה קיבל רק עם נחיתתו.

הבוקר (ד') הובאה ויזמן למנוחות בבית העלמין שבמישור אדומים. עשרות תושבי היישוב ומכריה ליוו אותה בדרכה האחרונה.

ביישוב אדם בו גדלה ויזמן, ובו בחרה להקים את משפחתה, הוכו התושבים באבל כבד שכן משפחתה הינה מהוותיקות והמוכרות ביישוב.

"סימה הייתה בחורה חברותית, חייכנית וחיובית, פשוט בחורה טובה, רעיה טובה ואמא טובה", סיפר עליה בבר וענונו, יו"ר היישוב אדם. "היישוב שלנו מגויס כולו לעזור לבני משפחתה בתקופה הקשה שהם עוברים", הוסיף.

גם ברשת ניכר היה כי האבל שנפל על היישוב היה כבד. רבים מתושבי אדם ספדו לה וסיפרו על האדם שהיתה ועל הפעמים האחרונות בהם ראו אותה וביקשו לנחם את בני משפחתה, הוריה ובעלה.

כבר ביום הלוויה הוקמה קבוצת ווטסאפ אליה הצטרפו תוך זמן קצר עשרות נשים מירושלים והסביבה במטרה לארגן יחד לוח תורנויות לביקור של התינוקת שזה עתה נולדה, בזמן שיתר בני המשפחה יושבים שבעה.
הנשים פנו לפגיית שערי צדק שם מאושפזת הילדה כדי להבין מתי ניתן להגיע ובאיזה תנאים.