מצעד הגאווה והמועמדים לראשות העירייה

7 מועמדים לראשות עיריית ירושלים - ורק אחד יגיע למצעד הגאווה: מאות תגובות התפרסמו ברשת בעקבות הפרסום הבוקר (ד) במיינט ירושלים. שאלנו את המועמדים מי מהם יגיע למצעד שיתקיים ב - 2 באוגוסט, רק אחד מהם הצהיר כי יגיע והשאר השיבו בשלילה או התחמקו מהשאלה. 

ערן גלובוס יו"ר הבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות אמר בתגובה כי "נגמרו ימי ההתחמקויות המביכות. לא נסתפק בחנופה ריקה. אנחנו מצפים לתמיכה ממשית, כזאת שמתחילה ברגליים. מי שלא מוכן להתייצב מאחורי הקהילה הגאה בירושלים - לא ראוי להנהיג את העיר הזאת. נקודה."

ערן גלובוס (מימין) ואנשי הבית הפתוח. צילום: יח״צ

אחת התגובות המפתיעות היתה של רן סלמן - בן דודו של המועמד אבי סלמן שהטיל ספק בשאלת קיומו של המצעד בירושלים. ״אני מתבייש לקרוא את התגובה שלך, התירוץ ואת הסירוב להגיע למצעד״ כתב רן סלמן. ״אתה לא מייצג את ירושלים ובטח שלא את משפחת סלמן״.

תגובת בן דודו של אבי סלמן לדברים:


בן דוד של אבי סלמן עם התגובה הזועמת. צילום מסך מתוך פייסבוק

עיקר הזעם הופנה למועמדי המחנה הפלורליסטי, עופר ברקוביץ׳ מסיעת ׳התעוררות׳ ורחל עזריה, שנמנעו מלתת תשובה ברורה לשאלה האם יגיעו למצעד. ״מה הבעיה שלכם לענות תשובה פשוטה - כן או לא?״ זעמו הגולשים ברשת. ״המסכות הוסרו״, כתב המועמד יוסי חביליו, היחיד שהצהיר שיגיע למצעד. ״אני גאה להיות המועמד היחד שהצהיר בפה לא שבכוונתו להגיע למצעד״.

תגובות זועמות. צילום מסך מתוך פייסבוק

בתוך כך, ברקוביץ׳ שלח היום 2 הודעות בווטסאפ לזאב אלקין ולמשה ליאון, והציע להם לבוא איתו להניח זר לזרכה של הנערה שירה בנקי ז״ל שנרצחה במצעד הגאווה לפני 3 שנים. כפי שניתן לראות בצילומי המסך - ההודעות התקבלו ואף נקראו. 

ההודעה ששלח ברקוביץ׳ ללאון

ההודעה ששלח ברקוביץ׳ לאלקין