ברקוביץ'. צילום: רפי קוץ

מבהיר את עמדותיו: יו״ר סיעת 'התעוררות' ומועמדה לראשות העירייה, עופר ברקוביץ׳ אמר הערב (ד') כי יגיע למצעד הגאווה שיתקיים בירושלים ב-2 באוגוסט 2018.״אגיע למצעד הגאווה ואניח זר לזכרה של שירה בנקי״, כך אמר ברקוביץ׳ בפאנל בחירות שערכו העיתונאיות פגי סידור ומורן שמואלוף הערב מתחם התחנה.

ברקוביץ׳ אמר את הדברים בעקבות הכתבה שפורסמה הבוקר במיינט ירושלים וביקשה לבדוק מי מהמועמדים לראשות העירייה יגיעו וישתתפו במצעד. עוד הוסיף ברקוביץ' כי "הצעתי למתמודדים המובילים משה ליאון וזאב אלקין לבוא למצעד במטרה להציג קו ברור נגד האלימות בעיר".

תנועת התעוררות העבירה תשובה שאינה מתייחסת לשאלה ולא היה ניתן להבין ממנה בבירור האם יגיע ברקוביץ׳ למצעד. ״עופר ברקוביץ ופעילי התעוררות יגיעו למקום בו נרצחה שירה בנקי זכרה לברכה. במקום יונחו פרחים, ונביע את הזדהותנו עם ערכי הסובלנות, המתינות, והפתיחות ששירה ייצגה״, לשון התגובה לשאלה.

הפאנל הערב במתחם התחנה. צילום: יח"צ התעוררות

בתוך כך הפתיע ברקוביץ׳ ואמר כי הוא ״פתוח לאיחוד עם ירושלמים״, ובנוסף הוא קרא למועמד יוסי חביליו להתאחד עימו ולרוץ במשותף למועצת העירייה. "ניסיתי ומנסה להוביל מהלך של חיבור בין סיעת 'התעוררות' ל'ירושלמים', אני אשמח שחביליו ומרצ יתאחדו ביחד. אני אשמח שאחד ימצא את מינו ויקטין את הסכנות במציאות הפוליטית בעיר". 

המפגש הוא מתוך סדרת מפגשים עם המתמודדים לראשות העירייה בהנחיית העיתונאית פגי סידור שיערכו מדי יום רביעי במתחם התחנה הראשונה.