עזריאל גהסי. צילום: לירן תמרי

מיום רביעי יושב עזריאל גהסי, נכה וחולה סכרת מבאר שבע, מתחת למשרד הבריאות. הסיבה לטענתו: המשרד מסרב לספק לו כיסא גלגלים חשמלי לו הוא נזקק להתניידות.

גדסי עד כה התנייד בכיסא גלגלים אך בשל קרעים בשתי הכתפיים הוא סובל מהחמרה במחלת הסוכרת. בוועדה בנושא הנפקת כיסא גלגלים חשמלי לגהסי, נדחתה בקשתו בטענה כי הוא לא עונה לתנאי הזכאות. "משרד הבריאות מספק כיסאות ממנועים למי שמרותק לכיסא גלגלים ואינו מסוגל להניע עצמו למרחקי הבית והחצר. הנך מניע כסא גלגלים למרחקים אלה ועך כך אינך עומד באמות המידה לנוהל זה", נכתב בהחלטת המשרד.

בשיחה על גהסי הוא סיפר לחדשות מיינט כי עזב את משפחתו וילדיו כדי לשבות. "הבן הבכור שלי רק בן 7 ונאלץ להוביל אותי ממקום למקום. הוא כבר מומחה בקיפול של כיסא גלגלים. באיזו מדינה נשמע דבר כזה. אצא מכאן חי או מת, מותי טוב מחיי בתנאים שאני נמצא כרגע", אמר.

משרד הבריאות: "הפונה פנה לקבלת כיסא גלגלים ממונע, אולם כל הוועדות שדנו בבקשתו לרבות ועדת ערר ארצית מצאו כי הוא אינו עומד באמות המידה לקבלת כיסא ממונע. צוות המחלקה למחלות ממושכות ושיקום בלשכת הבריאות שוחח איתו פעמים רבות ועדכן אותו בהחלטות. נמסר לו גם כי יש באפשרותו להגיש ערעור באמצעות בית הדין לעבודה.

"במהלך השבוע האחרון הפונה החליט לשבות מול משרד הבריאות בירושלים. בשל הרצון לפעול ולסייע, הוחלט כי לפנים משורת הדין, ייערך ביקור נוסף בביתו והבקשה תיבדק ותידון פעם נוספת. הפונה עודכן בהחלטה זו אולם הוא אינו מוכן לקבלה ולדבריו ימשיך בשביתתו עד שיקבל את מבוקשו. לפיכך, יועץ השר ירד באופן אישי לשבת איתו, לשמוע אותו ולהקשיב לו כמה פעמים, לצערנו לא הייתה היענות מצדו לגבי פתרון.

"יש לציין כי במהלך השבוע נציגים ממשרד הבריאות שוחחו אתו מספר רב של פעמים בניסיון להרגיעו ולבקש שישוב לביתו. לצערנו הפונה מסרב לקבל עזרה זו. הבוקר פנתה העובדת הסוציאלית מלשכת הבריאות , לשירותי הרווחה בבאר שבע וביקשה את מעורבותם, אך ללא הצלחה. מומלץ לפונה לחזור לביתו, לסיים את השביתה ולהמתין לבדיקה ודיון נוסף בבקשתו".