הדלת שהוצאה ממקומה. צילום: לירן תמרי

המאבק בין דיירי הבניין אליו עברה מרפאת 'טרם' החדשה לבין דיירים הבניין מתגבר. לטענת הדיירים, ביום שישי האחרון מאבטחים של המתחם "סיטי קורט" עשו שימוש באלימות כלפי כניסת הבניין וכן כלפי אחד הדיירים.

כזכור, לפני כשבועיים עברה מרפאת טרם אל מתחם "סיטי קורט" ברחוב שרי ישראל. הבעיות החלו כאשר לטענת הדיירים, המעבר לטרם החל להתבצע דרך הלובי של הבניין שלהם ולא דרך מרכז הקניות.

דלת הבניין שנשברה. צילום: לירן תמרי

לטענת הדיירים, בעל המתחם שכר מספר מאבטחים על מנת לכפות עליהם כי מעבר החולים למרכז הרפואי יתבצע דרך הלובי הפרטי שלהם. המאבטחים ניסו לעקור את דלת הכניסה ללובי, ניפצו את חלון הראווה ואף הכו את אחד הדיירים שביקש לדעת מי הם ומה פשר מעשיהם. לבסוף הדלת נעקרה ונמצאה במכולת האשפה של הבניין. 

אחד הדיירים סיפר בשיחה עם חדשות מיינט: "בעל המתחם מתעקש שהחולים יעברו דרך הלובי שלנו ולא יכנסו בכניסות נוספות הקיימות במתחם המשמש כמרכז קניות אותו הוא מנהל.כנראה הוא לא מעוניין שאנשים חולים יסתובבו במתחם הקניות ויבריחו לו את הלקוחות ולכן הוא כופה שהחולים יכנסו דרך לובי הבניין. שילמנו ממיטב כספנו על הדירות ומדובר כעת בשטח פרטי".

בסרטון שהגיע לידי מיינט תועדו אנשי הביטחון בועטים בדלת הכניסה בחוזקה, לאחר מכן הגיע למקום אחד מהדיירים וביקש לדעת מדוע הם מפרקים הדלת. בסרטון נראים מספר מאבטחים אוחזים בדייר בחוזקה, שכל זה נעשה לעיני אשתו ובתו הקטנה.

אמבולנס וניידת משטרה הגיעו לאזור. צילום: לירן תמרי

"אבא ביקש שיפסקו לפרק את הדלת. הם תפסו לו את הגרון ואמרו לא עכשיו תיזהר לדבר. הם שברו את הדלת, איש אחד החזיק אותה ואיש אחר בעט בה, ממש נבהלתי ואני מפחדת לגור להישאר בבניין " אמרה בתו של הדייר.

הפעיל החברתי, רונן בן יאיר מנסה בימים האחרונים להביא את הצדדים לפתרונות שיהיו מקובלים על כולם ולהגיע לפשרה.

מטרם נמסר: " לא שכרנו מאבטחים ולאירוע המוזכר אין כל קשר לטרם".

מחברת 'סיטי קורט' נמסר: "אנו פועלים אך ורק על פי החוק. כל השכנים המתגוררים בבניין חתמו כדת וכדין על חוזה קניית הדירה ובו הם אישרו שתחת ביתם יוקם מרכז מסחרי. לא לחינם רוב רובם של השכנים אל שותפים למהלך הפרובוקטיבי. גם היום אנחנו קוראים לנציגי השכנים לבוא להידברות. אנו מגנים בתוקף כל פעילות של תקיפה ואלימות מצד קומץ שכנים".