הבלון שאותר. צילום: דוברות המשטרה

בלון תבערה בפעם הראשונה בירושלים: תושב גילה נדהמו לגלות היום (שישי) בחצר ביתם ברחוב יפה רום בשכונת גילה בדרום מערב העיר בלון תבערה. ככל הנראה הבלונים הגיעו מאחד הכפרים הסמוכים. זוהי הפעם הראשונה שבלון תבערה מופיע בעיר שאינה סמוכה לעזה.

הבלון שאותר:

מהמשטרה נמסר: "חבלנים הוזעקו לבית בדרום ירושלים לאחר שאותרו שם בלון חשוד עם פריטים שחוברו לבלון. הפריטים הועברו לבדיקה החבלה.

"במשטרה שבים ומזכירים לציבור כי יש לנקוט במשנה זהירות בכל הקשור לחפצים חשודים מעין אלו - עפיפונים ובלונים, העלולים להכיל בקרבם גם חומר נפץ או בערה ומסכנים את שלום הציבור במידה וזה לא ינקוט באחריות".

בכל איתור של חפץ חשוד, בכלל זה חפצים ״תמימים״ למראית עין מעין אלו - יש לדווח למוקד 100 של משטרת ישראל ללא שהות, יש להתרחק ולהרחיק סקרנים למרחק ביטחון של כ -50 מטרים לפחות, יש להותיר את הטיפול בחפץ החשוד לחבלני משטרת ישראל המקצועיים.

ראש העיריה ניר ברקת: "על הממשלה לפעול לתפיסת מפריחי הבלון ולגבות מחיר כלכלי וביטחוני מהרשות הפלסטינית באופן מיידי שייצר הרתעה ויבהיר לתושבי בית ג'אלה ולמנהיגות המקומית שלא כדאי שדבר כזה יקרה שוב. אסור לתת לרשות הפלסטינית להרחיב את חזית הטרור שכל תכליתה היא פגיעה באוכלוסיה האזרחית. שימוש בעפיפונים ובלונים זהו טרור לכל דבר, והדרך לטיפול בטרור היא אחת - גביית מחיר לא מידתי".

בהכנת הכתבה השתתפה ליהי שי שקלרניק