כיכר ספרא. אילוסטרציה: אדווה חולי

לאחר הודעת התמיכה של ראש הממשלה בנימין נתניהו במקורבו השר זאב אלקין המתמודד על ראשות העירייה, קיבלו אלפי תושבי העיר הודעת sms  כאשר שם השולח הוא jerusalem, יוזר דומה למספר ממנו נשלחות הודעות עיריית ירושלים לתושבי העיר.

מיד לאחר שליחת ההודעות, העלו תושבים רבים טענות לפיהם מטה ראש העירייה ניר ברקת, משתמש במשאבי העירייה עבור תמיכתו במועמדותו של השר זאב אלקין. אז, הכחישו בעיריית ירושלים כל קשר להודעה שיצאה והבהירו בהודעה לתקשורת כי מדובר בהודעה לתושבים ממטה הבחירות של השר זאב אלקין, שיצא תחת אותו שם שולח, מה שיצר את הבלבול.

התנועה לאיכות השלטון שפנתה ליועץ המשפטי לעיריית ירושלים, עו"ד אלי מלכה, זכתה היום לתגובה נזעמת. יועמ"ש העירייה תקף את התנועה וכתב בתגובתו, כי "בטרם בדקתם איתנו את העובדות, בחרתם להכפיש את שמה הטוב של עיריית ירושלים, ולפרסם שקר ברשותות החברתיות. בדיקה פשוטה עמנו בטרם הפרסום, היתה חוסכת מכם מבוכה גדולה, והוצאת דיבה מיותרת", כתב מלכה.

המכתב ששלחה התנועה לאיכות השלטון

עוד הוא הוסיף, "עיריית ירושלים לא הוציאה שום מסרון ובוודאי שאינה שום שימוש במשאבי ציבור או במערכות שליחת ההודעות למטרות פוליטיות ומקפידה על קלה כבחמורה. מבדיקה שערכנו עולה, כי מדובר במסרון שיצא ממטה הבחירות של השר זאב אלקין, ללא כל קשר לעיריית ירושלים ולמערכת המסרונים שלה", כתב היועמ"ש.

עו"ד אלי מלכה ציין בתגובתו, כי "לצורך ההמחשה, גם אם התנועה לאיכות השלטון תשתמש במערכת שליחת הודעות ובשם השולח תכתוב jerusalem, תגיע ההודעה לאותו מקום בטלפונים הניידים. כמובן שהעירייה אינה אחראית לשם השולח אותו בוחרים גופים שאינם קשורים אליה לכתוב".

מלכה דורש את התנצלות התנועה לאיכות השלטון וכתב בהודעתו, "כפי שפרסמתם את הביקורת השקרית על העירייה והטעתם את הציבור, עליכם לפרסם באותן הפלטפורמות התנצלות והבהרה על כך".

עורך דין תומר נאור מהתנועה לאיכות השלטון מסר: "אין חולק כי לציבור בירושלים מגיעה הבהרה לגבי תקרית המסרונים האמורה, ויעידו על כך מבול הפניות שקיבלה התנועה מתושבים מודאגים. צר לנו מאוד כי היועץ המשפטי של העירייה בחר בתגובה משתלחת, רצופת טעויות ובלתי ראויה, תחת מתן מענה ברור לציבור שמבהיר את התנהלות העירייה, ותחת חידוד הנהלים כדי לוודא שמקרים מעין אלו לא יתרחשו בעתיד - גם לא בשוגג".