החשוד השני בהארכת המעצר. צילום: לירן תמרי

נציג המשטרה אמר היום (א') בהארכת מעצרו של החשוד השני בהצתת המלונית ברחוב הנביאים שנעצר היום: "יש אינדיקציה שהמעשה נעשה על ידי חשודים נוספים, ולא על ידי חשוד ספציפי".

עוד אמר נציג המשטרה בדיון: " לאחר שהמשיב הראשון נחקר הבנו שיש תכנון מסודר לגבי אותו אירוע יש מעורבים נוספים. יש בידינו חומרים נוספים".

בית משפט השלום בירושלים האריך את מעצרו של החשוד השני, תושב מזרח העיר בשלושה ימים (עד יום ד').

עו"ד של החשוד אמרה בבית המשפט: "נשללה ממנו זכות להיוועץ עם עורך דין. זו הפעם הראשונה בה הוא נפגש עם רשויות החוק והוא נטול עבר פלילי. המשיב טען בפני כי הוא הועלה לג'יפ משטרתי. החוקר ברכב החל לחבוט בו עד להגעה לתחנת המשטרה, והכה אותו באמצעות אגרופים".

בשריפה שפרצה ביום שישי במלונית ברחוב הנביאים חולצו כ-16 בני אדם, בניהם משפחה מפתח תקוה שהגיעה לירושלים לחגוג יום הולדת ונפצעה קשה. האב עבר ליחידת הכוויות בתל השומר ומצבו מוגדר קשה והוא מורדם ומונשם. מבית החולים שערי צדק נמסר כי חל שיפור במצבם של האם ושני ילדיה.

מחקירת כיבוי והצלה נודע המלונית בה נלכדו בני המשפחה ודיירים נוספים רבים, פעלה ללא אישור כבאות והצלה על פי החוק. מפקד כבאות והצלה מחוז ירושלים טפסר משה סויסה הוציא זימון לבעלי המקום לשימוע היום, לפני סגירה בהתאם לחוק הכבאות.

כמו כן, חשוד נוסף, תושב מזרח העיר נעצר היום (א') בחשד לקשירת קשר לביצוע פשע בהצתה.

לפני מספר חודשים כתבו תיירים על חוטי חשמל חשופים באורך של 40 ס"מ שסיכנו את ילדיהם באחד מאתרי התיירות. "הסופ"ש יכל להיגמר אחרת", כתבה תיירת אחרת. תיירים שהתארחו בחודש מרץ סיפרו גם הם על אותו כשל ועל גלאי עשן שלא פעל באחד מהחדרים. בעלי המלונית מסרו בתגובה: "הפרטים ידועים ואינם רלוונטיים לנסיבות המקרה" .