המלונית ברחוב הנביאים. צילום לירן תמרי

בשימוע שנערך היום (א') בכבאות והצלה לבעלי מלון הדירות "יפו 60" המלונית בה פרצה השריפה ביום שישי לפנות בוקר, ניתן צו הגבלת שימוש בנכס בשל אי קיום הוראות בטיחות אש.

לאור האמור לעיל מפקד המחוז הורה על הגבלת השימוש בנכס וסגירת הקומה המהווה סכנה לנפש ורכוש שאינה עומדת באישורים שניתנו למקום. בשאר המבנה הוחלט לתת צו סגירה על תנאי למשך שבועיים בהם יתחייבו בעלי המקום להסדיר את כל אמצעי הבטיחות וההגנה מאש במקום. במידה ודבר זה לא יתקיים, המקום ייסגר לחלוטין ללא שימוע נוסף.

בבדיקה של כבאות והצלה מחוז ירושלים התברר כי למלון הדירות אין אישורי כבאות ואמצעי הגנה מאש רבים חסרים או לא קיימים. יתרה מכך, המקום הוסב למלון לכל דבר ועניין, בלי אישור עסק מתאים וללא כל התאמה של המקום לשהיית אורחים מבחינת בטיחות אש.

מפקד כבאות והצלה מחוז ירושלים, טפסר משה סויסה: "השימוע שקיימנו היום, והסגירה של חלק מהמלון הם המשך ישיר לתקלות הבטיחות החמורות שזיהינו במקום בשעת השריפה. בשלב זה, סגרנו את החלק המסוכן יותר בבניין, אולם אנחנו מתכוונים לבדוק מקרוב את הטיפול של בעלי המלון באמצעי הבטיחות וההגנה מאש ועשן, ובמידה והם לא יעשו זאת, אנחנו נסגור את המקום כולו לאלתר".

עוד הוסיף: "אנחנו מתכוונים בסיוע העירייה והאגף המשפטי של כבאות והצלה מחוז ירושלים, להגביר את האכיפה בעסקים ונכסים אשר לא עומדים בסידורי בטיחות אש והגנה מאש ולמצות את הדין עם אנשים המזלזלים בחוק ומסכנים ביודעין את הציבור".