השריפה ברחוב הנביאים. צילום: דוברות איחוד הצלה

אישה כבת 30, תושבת השטחים שעבדה יחד עם בעלה במלונית "יפו 60" לתקופה קצרה שהוצתה בסוף השבוע ברחוב הנביאים, נעצרה אמש (א') לחקירה. בית משפט השלום האריך את מעצרה עד ליום חמישי (2.8). 

פרטי זהותה עלו במהלך החקירה. עו"ד ריאד סוועאד שמייצג את החשוד מטעם הסניגוריה הציבורית: "מדובר באם לשני ילדים ללא עבר פלילי. האם משתפת פעולה עם החוקרים ומסרה גרסה להשתלשלות האירועים. כבר בשלב זה, ברור כי חלקה בפרשה הוא שולי וכי לא היה לה כל חלק להצתה עצמה".

כזכור, ביום שישי חולצו כ-16 בני אדם בהם משפחה שהגיעה לחגוג יום הולדת ונפצעה קשה. העצור הראשון, אחמד ג'עבר, עבד במלונית נעצר ביום שישי ומעצרו הוארך עד ליום רביעי. נציג המשטרה אמר בהארכת מעצרו כי הם מבקשים לחקור חשד לרקע לאומני.

אתמול (א') נעצר חשוד נוסף, גם הוא ממזרח העיר. בהארכת מעצרו אמר נציג המשטרה כי ייתכן וההצתה נעשתה על ידי מספר חשודים. מעצרו הוארך גם עד ליום רביעי.

בנתיים, בשימוע שנערך אתמול (א') לבעלי המלונית על ידי כבאות והצלה מחוז ירושלים הוחלט על צו הגבלת שימוש במקום. "בשאר המבנה הוחלט לתת צו סגירה על תנאי למשך שבועיים בהם יתחייבו בעלי המקום להסדיר את כל אמצעי הבטיחות וההגנה מאש במקום. במידה ודבר זה לא יתקיים, המקום ייסגר לחלוטין ללא שימוע נוסף", מסרו בכבאות.

"חקירת המשטרה שנפתחה במהלך סוף השבוע בעקבות חשד להצתת בניין המשמש כמלונית במרכז ירושלים, ממשיכה במאמצים נרחבים תוך ביצוע מגוון רחב של פעולות חקירה ושימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים", נמסר מהמשטרה.

בהכנת הכתבה השתתף לירן תמרי