החשוד בהארכת המעצר. צילום: לירן תמרי

פרטים חדשים מתגלים הערב (ב') על פיטוריו של העובד החשוד בהצתת המלונית "יפו 60", אחמד ג'עבר. מנהלת המלונית סיפרה למיינט ירושלים כי ג'עבר פוטר בגלל שלטענת אחת העובדות הוא הטריד אותה מינית. לטענתה,"העובדת פחדה ממנו. הפצרתי בה ללכת למשטרה ולכן הוא פוטר מעבודתו", מסרה בעלת המלונית.

כפי שפורסם במיינט, נגד ג'עבר הוגשה תלונה במשטרה על ידי גורמים במלונית לאחר שלדברים שמו נקשר עם גניבת ציוד מחשבים ממלונית אחרת. המשטרה אישרה כי אכן נפתחה חקירה בנושא גניבת ציוד המחשבים.

כזכור, על פי החשד ג'עבר נעצר ביום שישי האחרון בחשד שהצית את המקום וגרם לפציעתם באורח קשה של משפחת עוז מפתח תקוה.   

שני חשודים נוספים נעצרו אתמול (א') בחשד לקשירת קשר וניסיון רצח. מעצרם הוארך עד ליום רביעי וחמישי הקרוב. על פי חשד המשטרה ייתכן כי ההצתה נעשה על ידי חשודים נוספים ועל רקע לאומני.  

המשטרה: "בעקבות השריפה נפתחה חקירה, במסגרתה כל עבירה שתעלה תחקר ותיבדק במקצועיות וביסודיות. מטבע הדברים איננו מפרטים אודות חקירות מתנהלות, אולם נציין כי במסגרת החקירה בוצעו עוד יבוצעו מגוון פעולות חקירה במטרה להגיע לחקר האמת".

שלום, עו"ד ריאד סוועאד שמייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את החשודה בהצתת המילונית: "מדובר באם לשני ילדים ללא עבר פלילי. האם משתפת פעולה עם החוקרים ומסרה גרסה להשתלשלות האירועים. כבר בשלב זה, ברור כי חלקה בפרשה הוא שולי וכי לא היה לה כל חלק להצתה עצמה".