זירת השריפה ברחוב הנביאים. צילום: יוסי קסוטו תיעוד מבצעי מד"א

התקדמות בחקירת ההצתת המלונית: במסגרת התקדמות החקירה בהצתת המלונית ברחוב "יפו 60" ברחוב הנביאים ביום שישי האחרון בהם נפגעו קשה משפחת עוז מפתח תקוה. הלילה (ג') הגיעו חוקרי המשטרה יחד עם החשוד העיקרי למבנה בו אירעה ההצתה, שם שחזר החשוד מוחמד ג'עבר בפניהם את השתלשלות האירוע בלילה שבין חמישי לשישי (27.7) והאופן בו על פי החשד הצית את בניין הדירות.

עו"ד עאטף פרחאת שמייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את מוחמד ג'עבר: "האירוע הוא תולדה של סכסוך עסקי למר ג'עבר לא היתה כל כוונה לפגוע באיש. אנו ממתינים שהמשטרה תסיים את החקירה".

כפי שפורסם במיינט, נגד ג'עבר הוגשה תלונה במשטרה על ידי גורמים במלונית לאחר שלדברים שמו נקשר עם גניבת ציוד מחשבים ממלונית אחרת. המשטרה אישרה כי אכן נפתחה חקירה בנושא גניבת ציוד המחשבים.

כאמור עד כה נעצרו עוד שני חשודים: תושב מזרח העיר שמעצרו האורך עד ליום רביעי, ומעצר תושבת השטחים שעבדה ככל הנראה גם היא במלונית, הוארך עד ליום חמישי.

המשטרה כאמור מבקשת לחקור חשד על רקע לאומני, אך מתגבר החשד כי ההצתה נעשתה על רקע סכסוך עבודה.

בנתיים, בשימוע שנערך בתחילת השבוע (א') לבעלי המלונית על ידי כבאות והצלה מחוז ירושלים הוחלט על צו הגבלת שימוש במקום. "בשאר המבנה הוחלט לתת צו סגירה על תנאי למשך שבועיים בהם יתחייבו בעלי המקום להסדיר את כל אמצעי הבטיחות וההגנה מאש במקום. במידה ודבר זה לא יתקיים, המקום ייסגר לחלוטין ללא שימוע נוסף", מסרו בכבאות.

"חקירת המשטרה נמשכת, ועדיין נעשות פעולות חקירה רבות על מנת להגיע למלוא חקר האמת ובמטרה להביא את כלל החשודים והמעורבים לדין", נמסר מהמשטרה.