צילום: דוברות עיריית פתח תקוה

היום (שלישי) התקיים סיור של מ״מ מנכ"ל העירייה לאוניד סמוליאנוב ומנהלי אגפים בשוק מחנה יהודה בירושלים, זאת במטרה ללמוד על פעילות השוק המהווה גם מוקד תרבותי ותיירותי.

את הצוות קיבל אורי עמדי, פעיל ויזם חברתי בעיר ירושלים, אשר מלווה את פיתוח שוק מחנה יהודה כבר שנים רבות.

יצויין כי כבר זמן רב מדברים בעירייה על הפיכת השוק המקומי לססגוני יותר, שיכלול בתי קפה, מסעדות גורמה ופאבים. השוק בפתח תקוה שופץ במיליוני שקלים בשנה האחרונה והוא מקורה. עכשיו רק נותר להביא את המשקיעים שייכנסו לאם המושבות ויפריחו את השוק כמו בירושלים.

צילום: דוברות עיריית פתח תקוה

בהמשך סייר הצוות בשוק ופגש את טלי פרידמן, שפית ויזמית שהיתה מהראשונות שפתחו מסעדה בשוק ואף היתה הראשונה שיזמה סיורים קולינריים בשוק. כמו כן פגשו הבכירים בעלי עסקים ומסעדות נוספים שהביעו התעניינות בשוק המקומי.

פרידמן הביעה התעניינות בשוק פתח תקוה ואף הבטיחה לבוא ולבקר. בנוסף פגשו הבכירים את ליאור שאבו, יועץ מטעם קרן בלומברג וקרן ברונווסר, מייסדת עונת התרבות בירושלים, ששניהם מלווים מקצועית את השוק כבר שנים רבות.

עוד שוחח הצוות עם אורי גולדשמידט, יועץ לשווקים קולינריים בארץ ובחו"ל, אשר אמר כי ״השוק צריך לא רק למכור מזון אלא גם לספק תרבות, כל זאת מחייב חשיבה קהילתית ושיתוף של הסוחרים והציבור״.

מהעירייה נמסר כי הצוות המקצועי ימשיך בתהליך החשיבה על קידום השוק ופיתוחו וזאת לאחר עבודות השיפוץ המשמעותיות שהתקיימו בו במהלך השנתיים האחרונות.