דגל הגאווה בסמוך לבית הכנסת הגדול

הרב הראשי נגד דגלי הגאווה: הרב הראשי לירושלים - הרב אריה שטרן פנה היום בצהריים (רביעי) במכתב לראש העיר ניר ברקת בדרישה להסיר דגלים שנתלו ברחוב קינג ג'ורג' על עמודי חשמל בסמוך לבית הכנסת הגדול ברחוב. 

המכתב ששלח הרב הראשי לברקת


במכתב כותב הרב שטרן "בקשה אחת יש לנו ,והיא שלא להניף את הדגלים ברחוב קינג ג'ורג' בקטע של בית כנסת הגדול ובית כנסת ישורון אשר הם נחשבים כסמלים לקדושת ירושלים״. לדבריו, ״כל אחד מסוגל להבין שאין להניף לידם את הדגלים המסמלים לצערנו להיפך״ בנוסף מודה הרב הראשי שהמאבק לביטול המצעד כשל "לצערנו הרב גם השנה מתוכנן לקיים את המצעד שאין רוח חכמים נוחה הימנו ,והתברר לנו שאי אפשר למנוע את קיום המצעד״.

המועמד למועצת העירייה מטעם מרצ, אייל לוריא אמר בתגובה: ״הדרישה של הרב הראשי להסיר את הדגלים היא קריאה מבישה נוספת שמטרתה להדיר את הקהילה הגאה מהמרחב הציבורי. אני קורא לעיריית ירושלים לסרב ולדרישה ולהזכיר לרב הראשי שהוא הרב של כל הציבור הירושלמי, כולל הלהט״בים״. 

מצעד הגאווה בירושלים יערך מחר החל מהשעה 16:00 אחר הצהריים, וצפוי לצאת מגן הפעמון. מסלול הצעידה יעבור ברחובות קרן היסוד, קינג ג׳ורג׳, הלל ויסתיים בעצרת בגן העצמאות בה יופיעו בין השאר דנה אינטרנשיונל, נינט טייב ומירי מסיקה.