אלקין באירוע ״מתמודדים על הבר״ הערב. צילום: רפי פרלשיין

המועמד לראשות עיריית ירושלים זאב אלקין הצהיר הערב (ד) כי הוא אינו מתכוון להגיע למצעד הגאווה. "אני לא אהיה במצעד הגאווה כי זה אני. אין לי כוונה לרמות אנשים, לא מסתיר שום דבר", אמר. בחודש שעבר ערך מיינט ירושלים סקר ובדק מי מהמועמדים לראשות העירייה מתכוונים להגיע למצעד. 

עוד ציין אלקין כי הוא אינו מתכוון להישאר בירושלים במידה ולא ייבחר. "אם לא אבחר, אשאר בתפקידי כשר ירושלים כי משם אוכל להשפיע הרבה יותר מחבר מועצה". בבחירות 2003, ניר ברקת החליט להישאר חבר מועצה למרות שהפסיד לאורי לופוליאנסקי. בבחירות 2013 עשה צעד דומה משה ליאון לאחר שהפסיד לברקת ובחר להישאר חבר מועצה עד היום.

אלקין טוען כי "הרבה מאוד חרדים אומרים לי שהם יצביעו לי, ומביעים תמיכה נלהבת. זה קורה מבלי שאף רב חרדי הורה עדיין להצביע לזאב אלקין".

בתוך כך הוא התייחס גם לסוגיית הניקיון בעיר: "אני כבר שנתיים שר הזבל, במסגרת המשרד להגנת הסביבה אני מכיר היטב את המצוקה הקיימת בירושלים, כראש העיר אקום בשש וחצי בבוקר וארד לרחובות העיר כדי לפקח מקרוב על פינוי הזבל".

באשר לסוגיית הדיור אמר "גם המגזר החרדי לא מרוצה מהתהליכים של התערות בשכונות החילוניות, זה נובע ממצוקה קשה של דיור. אם היו פתרונות לחרדים בשכונות שלהם כל הסוגייה הזאת לא הייתה באה לעולם. המצוקה הכי קשה בירושלים: דיור".