השריפה בכניסה למטה של אבי סלמן. צילום: כבאות והצלה מחוז ירושלים

שריפה קטנה אירעה אמש (ג') בכניסה למטה של המועמד לראשות העירייה, אבי סלמן. על פי כבאות והצלה במחוז ירושלים בשריפה שפרצה ברחוב סוכת שלום במרכז העיר נשרף שטיחון ודלת בכניסה לדירה בקומה השנייה בבניין.

כתוצאה מהשריפה, נגרמו נזקי פיח עשן וקרינת חום לדלת הדירה ולמבואת הכניסה לדירה. כמו כן, עשן הצטבר בחדר המדרגות. לוחמי האש כיבו את השריפה ואיווררו את הבניין מהעשן שהצטבר בו. מחקירת כבאות והצלה ירושלים עולה, כי השריפה החלה בעקבות הצתה.

בעמוד הפייסבוק של אבי סלמן הוא כתב בתגובה לשריפה: "ככה נראית שנאת מוות, ככה נראית אי קבלת השונה, ככה נראית סתימת פיות ופאשיזם. אתמול בלילה גורמים קיצוניים כנראה מקהילת הגאים שרפו לנו את דלת המטה מאחר והעזתי להתנגד למצעד הגאווה בירושלים. לא התנגדתי לקהילה התנגדתי לפרובוקציה ולשנאת החינם המיותרת שהמצעד גורר איתו. מאז אני מקבל מאות איומיםאתמול בלילה השנאה הגיעה לשיא שהביא אותם עד לטירוף של ניסיון לרצח, ולא עניין אותם שדלת ליד ישנו משפחה עם ילדים קטנים שיכלו להישרף למוות. השנאה בערה בהם! אז היום זה יום עצוב לדמוקרטיה, יום עצוב לישראל, יום עצוב לקהילה הגאה שהיום אין להם ממש במה להיות גאים רק להתביש- אבל אותי לא תנצחו ולא תשתיקו!".

השריפה בכניסה למטה של אבי סלמן. צילום: כבאות והצלה מחוז ירושלים

יו"ר הבית הפתוח, ערן גלובוס מסר בתגובה: "הניסיון של אבי סלמן להטיל רפש בציבור שלם נמשך. עתה הוא מאשים ללא שום הוכחה את הקהילה הגאה באלימות, שבוע אחרי שהפגין נגד המצעד לצידם של מי שקוראים לנו טרוריסטים. ושוב המועמדים שותקים. הגיע הזמן להילחם בקיצוניות ואני קורא לכל המועמדות להתנגד לקמפיין השנאה בקול ברור".

תגובת הבית הפתוח לפוסט השנאה של סלמן:

בהכנת הכתבה השתתפה ליהי שי שקלרניק